Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen van tesi óra (bölcsé...

Egyetemen van tesi óra (bölcsész szak) be is kell járni? Kell tesizni rajta?

Figyelt kérdés
18/l
2022. okt. 15. 09:36
 1/10 anonim válasza:
87%
Van. Részt is kell rajta venni, mint gimibe. Komolyan veszik
2022. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, komolyan veszik.
2022. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (ELTÉN) nem volt kötelező. Volt sokéle óra, de csak az járt, aki akart. (Tánc, nóga, tesi, tollas, kirándulás, röabda, foci stb.) De ha valaki felvette az órát akkor be kellett járnia.
2022. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol van, van, ahol nincs. Alapszakon sok helyen van, nálunk a Pázmány (btk) például nem volt egyáltalán. Mesterszakon pedig egyáltalán nincs úgy tudom.


De ahol van, ott is csak két félév és heti 1 alkalom, szóval szerintem nem vészes.

2022. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem bölcsész szakra jártam hanem hanem rendes egyetemi szakra, de nálunk is volt tesi, 2 félév is. Konkrét kredit is járt a teljesítésükért, és kötelező tárgyak voltak. Ha nem vettél részt azt hiszem 2 vagy 3 órán akkor nem kaptál aláírást - elég szemét dolog egy tesi miatt csúszni ilyen horror tandíjak mellett. Én úgy tudtam kicselezni hogy, mivel személyi edzőhöz jártam akkoriban heti 4szer, ő adott igazolást mint verseny sportoló
2022. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ugyan úgy néz ki, mint gimiben? Futni a tanár előtt térdemeléssel és ilyesmi?
2022. okt. 15. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, legalábbis nálunk eleve több foglalkozás közül lehetett választani: röpi, foci, kosárlabda, kondi, stb. A tanár csak az óra elején beírta a résztvevőket, meg óra közben néha szúrópróba szerűen benézett
2022. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tesi általában gyakorlati óra, ott pedig mindig van katalógus, azaz kötelező
2022. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: van olyan egyetem, ahol kötelező felvenni tesit, van ahol nem. Ha valaki felvette, akkor persze kötelező.
2022. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

#5

Nem csak bölcsészszakok vannak a bölcsészkaron, de szép kis szegénységi bizonyítványt villantottál magadról, köszönjük szépen. :)


Üdv, egy pszichológus.

2022. okt. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!