Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MA/MsC és BA/BsC pontosan...

MA/MsC és BA/BsC pontosan melyik mit is takar?

Figyelt kérdés

Én még osztatlan 5 éves képzésben végeztem, és fel nem foghatom ezt a mostani rendszert.


Humán területek MA megjelölésűek, a reál pedig MsC?


Viszont van ellenpélda, aki pszichológiát végzett, és volt benne kis matematika, biológia és statisztika is, volt hogy MsC-t kapott, mikor külföldön honosíttatta a diplomáját.


Valaki elmondaná, pontosan hogy van ez most, és milyen kivételek vannak?



2022. okt. 16. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig következetesek a betűk. Például van olyan mesterszak, ami az eltén MA, a bme-n MSc. Ugyanaz a név, a tanterv...


De amúgy igen, eredetileg azt jelenti, hogy master/bachelor of arts és master/bachelor of science

2022. okt. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja, de tényleg nem teljesen konzisztens. Ahol már befigyel egy pici infó, matek, földrajz, simán megkapja a BSc minősítést (lásd Nemzetközi biztonság-és védelempolitika, ahol a 180 kreditből kb 150-160 tisztán humán, mégis BSc).
2022. okt. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A ma egy időhatározó, a ba egy helyhatározó, az msc igazábol mcs akart lenni és egy közismert dj, a bsc pedig valami divatmárka lehet mint a d&g vagy a ysl
2022. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor értem, szóval ne keressek benne logikát. köszönöm
2022. okt. 16. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!