Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen indokkal lehet félév...

Milyen indokkal lehet félév közepén passziváltatni?

Figyelt kérdés

Ebben a félévben már nincs egy tárgyam se, amire be kell járni, csak a szakdolgozat konzultáció 10 kreditért, és januárban végeznék.

Viszont gondolkodtam, és mivel a mester, amire menni szeretnék csak szeptemberben indul, valószínűleg jobban megérné, ha csak júniusban végeznék, mert úgy folyamatos lenne a tanulói jogviszonyom, megmaradna az utazási kedvezményem és anyukámnak a családi adókedvezmény.

Szóval arra gondoltam, hogy ezt a félévet passziváltatnám, a következő lenne aktív, akkor teljesíteném a szakdolgozat tárgyat, és júniusban végeznék.

Lehet ilyen indokkal kérvényezni a félév utólagos passziválását?

Vagy ha azt írom, hogy augusztusban kezdtem el dolgozni, és megváltoztattam a szakdolgozatom témáját egy olyanra, ami összefügg a munkámmal, ezért nem tudom a mostani határidőre befejezni, azt elfogadnák?

Mennyire nézik ezt szigorúan?


2022. okt. 31. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Passziváltatni szerintem már nem lehet, de majd biztos leírja valaki, aki ebben tájékozottabb, viszont az simán kivitelezhető, hogy nem adod le még a szakdolgozatodat. Nem kell semmi indoklás és témaváltás, ha nem vagy vele kész, akkor tudod folytatni következő félévben. Nálunk is voltak többen akik vagy nem készültek el vagy a konzulensük mondta, hogy ez még nem elfogadható és így csúsztak.
2022. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetemtől is függ, hogy milyen indokkal engednek félév közben passziváltatni (ha egyáltalán engednek). Valószínűleg komoly indok kell hozzá mindenhol, pl. betegség, terhesség, haláleset stb.

De azt minden további nélkül megteheted, hogy nem készülsz el a szakdogával, nem adod le, kvázi "megbuksz", és csúszol egy félévet.

2022. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában az utólagos passziváltatás csak nagyon nyomós indokkal, egyéni elbírálás alapján lehetséges, már ha lehetséges egyáltalán. Nem ismerem a Te egyetemed szabályzatát, de 99,99 % hogy ilyen indokkal nem fogják engedélyezni.

(Nyomós indok például az ha egy balesetben lebénulsz deréktól lefelé, nem az hogy meggondoltad magad a szakdolgozat témával kapcsolatban, vagy hogy lett egy új munkahelyed.)

Az a lehetőség megvan hogy most "megbuksz" és jövőre teljesíted, de ha a mesterrel együtt nem fogsz beleférni a 12 állami félévbe, akkor érdemes kiszámolni hogy érnek-e annyit a fél évre járó kedvezmények, hogy később kifizess plusz egy féléves tandíjat.

2022. nov. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megbukni nem szeretnék, szóval akkor marad az, hogy januárban végzek.
2022. nov. 5. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!