Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémiából melyik vegyjelekhez...

Kémiából melyik vegyjelekhez kell indexbe a kis kettes?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy gáz kérdés, de ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném. 🙏

2022. nov. 1. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Az a kis kettes, vagy hármas vagy négyes arra utal, hogy az anyag 1 molekulájában hány atom van az adott elemből. Mondjuk a vízben 2 hidrogénatom vagy széndioxidban két oxigénatom. Ha még én is tudom a választ, akkor valóban gáz a kérdés, és 7.-es anyag. Te 13 éves vagy?
2022. nov. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

#1

Így most ebből a kérdésből nekem sem esett le, hogy mire gondol és mivel már jó régen voltam iskolás így nem emlékeztem arra, hogy miképp nézett ki a periódusos tábla részletesen.


Gondolom ő nála is ez a helyzet. Nem emlékezett már rá, hogy azt ily módon ábrázolják ezért megkérdezte.


Ezért alaptalannak érzem, hogy itt vádolgatod a korával. De még ha 13 éves is akkor mi van? Nagyon helyesen használta ki az internet nyújtotta lehetőséget.

2022. nov. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zcom09 ***** válasza:

Ahogy már előttem is említették az alsóindexes számok azt jelölik, hogy az adott atomból hány darab van a molekulában. Így mindegyik mögé amiből kettő van egy molekulában.


Viszont feltételezem hogy a te kérdésed az elemi molekulákra utalt. Amik magukkal alkotnak molekulákat és az "elemi" állapotuk mellé is kell a kettes. Ez tényleg egy "gáz" kérdés, mivel a válasz a gázok, és persze a halogének (kivétel a nemesgázok!). Tehát a H2 O2 N2 F2 Cl2 Br2 I2, ezekhez jár gyárilag a kettes.

2022. nov. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! #3 igen arra akartam utalni csak nem tudtam a nevét 😅

#2 köszönöm hogy megvédtél

És amúgy nem, nem 13 éves vagyok viszont a kémia az nem az erősségem.

2022. nov. 3. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!