Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól választottam,...

Szerintetek jól választottam, mikor közgazdász szakra jelentkeztem?

Figyelt kérdés
Felvettek, de nem tudom, hogy egyetem elvégzése után mennyire fogok tudni érvényesülni ezzel a diplomával. Hozzátenném, hogy Erdélyben élek.
2010. szept. 28. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ h melyik egyetem, és konkrétan melyik szak..
2010. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Közgazdász-bank és pénzügy. Egyesek szerint jó, de én egy olyan közepesnek mondanám. A Dimitrie Cantemir egyetemről van szó, de nem hinném, hogy ez a név sokat mondana.
2010. szept. 28. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom felétek mi a helyzet, itt a gazdasági szak igen csak népszerű, oda jelentkeznek mostmár jópár éve legtöbben... ebből kifolyólag az elhelyezkedés esélye igencsak alacsony sajnos. Én is gazdasági szakra jelentkeztem, illetve egy mérnökire tartalékként. Mivel már télen elbizonytalanodtam a döntésemet illetőleg, ezért sorrendet módosítottam, mérnökire vettek fel, és abszolút nem bántam meg :)
2010. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, hogy először közgáz szakra jelentkeztem. Nem jött be, fél év után otthagytam. Kicsit száraz a téma számomra, meg amúgy itt M.o-n rengetegen vannak. Ráadásul a legtöbben olyan munkát végeznek, ami igaz, hogy gazdasági terület, de én nem bírnék ülni napi 8-12 órákat egy számítógép előtt, alig megfizetve. Inkább máshova jelentkeztem, az már számomra testhez állób. Szerintem még időben lépj, nehogy aztán a végén jöjj rá, hogy pályát tévesztettél. Mérlegelj, miért szeretnéd ezt csinálni, ha szereted ezt a témát, érted is, akkor, ha elég jó vagy, jók az eredményeid, akkor talán jobb munkákat kaphatsz.
2010. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én az orvosira szerettem volna jelentkezni, de a szüleim lebeszéltek róla, mondán, hogy még 30 évesen se lesz jól fizető állásom, ráadásul az orvosi nagyon sokba kerül.A közgazdász szak itt nem annyira népszerű, csak tartok tőle, hogy mihez kezdek egyetem után. Itt is sorra zár be minden, a bankokban leépítések vannak. Lehet, hogy túl sokat aggódok, de ha reálisan nézzük a dolgokat nem számíthatók túl sok jóra.
2010. szept. 29. 16:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így igaz. Ha túl sokat rágódsz, hogy mi is lenne a legmegfelelőbb szakma, amit még meg is fizetnek, nem hiszem, hogy itt Magyarországon, vagy Romániában sokat találsz. Szerintem, ha már az orvosi nem jött össze, akkor gondolkozz el azon mi az, amit tényleg igazán szeretnél azon kívül csinálni. Lehet nem fognak megfizetni, de legalább azt csinálnád, amit szeretsz, nem pedig egy olyat, amit a hátad közepébe sem kívánnál. Aztán ki tudja, talán közgazdászként is megállnád a helyed, és jó fizut is kapnál.
2010. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!