Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom a sok tanulnivalót,...

Nem bírom a sok tanulnivalót, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a problémám, hogy egyszerűen nem tudok tanulni. Elméleti suliba járok, a reál tantárgyakból sík hülye vagyok, van is belőlük egy-egy egyesem. Mindenből rengeteg tanulnivaló van, és nem tudom már milyen módszert próbáljak, hogy valami meg is maradjon. Már úgy érzem semmit se tudok felfogni, és úgy érzem meg fogok bukni. Valakinek van valami tanácsa erre vagy tapasztalat? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

2022. nov. 10. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Zanza tv
2022. nov. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom, az elmúlt években sokat nem tanultál vagy csak felszínesen. Hiányzik az alap, márpedig arra csak összeomló kártyavárat építhetsz. S ha így van, akkor a hanyag tanulás most üt vissza. Javaslom, hogy időt, pénzt és energiát fordíts arra, hogy akár magántanárral is megtanuld az alapokat, amiket 3-4-5-6... éve kellett volna. Drága mulatság lesz, de ez a tanulópénz, a felelőtlenség ára...


Ha esetleg meg nem ez a helyzet, akkor pedig jó lenne kicsit a neten utánaolvasni a tanulásmódszertannak. Feladatmegoldási rutin, hangrögzítve tanulás, flashcardok... Vannak lehetőségek, de itt is képbe kerülhet a magántanár... Nézz körbe; az osztálytársaid hogy boldogulnak? Aki tudja az anyagot, az mit csinál, ami miatt tudja és te azokból mit nem csinálsz? Ezt is lehet kutatni.

2022. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ami nem fontos a továbbtanulásod szempontjából, abból menj át kettessel, a többire feküdj rá csak. Nekem bevált.
2022. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom már milyen módszert próbáljak"

. Eddig milyet próbáltál?

2022. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én teljesen reálos vagyok így nem tudok teljesértékű tanácsot adni, de gimiben szerettem a törit nagyon és bár nem jó a memóriám, azt ötösre meg tudtam tanulni mindig. Talán mert kifejezetten érdekelt, és úgy olvastam a leckéket mint valami mesekönyvet vagy regényt amit kedvtelésből olvasok. Szóval én azt tudom javasolni hogy ne görcsölve, stresszesen olvasd az anyagot hanem legalább tegyél úgy mintha érdekelne, legyél kiváncsi az összefüggésekre, és olvass el mindent minél többször. Sajnos nincs semmi recept vagy varázslat a tanulásra, nyomni kell keményen. Csak tényleg ne idegeskedj hogy megbuksz meg nem jegyzed meg, mert akkor tényleg nem fogod. De ha úgy is érzed hogy már az előző oldalt sem tudod felidézni, ne érdekeljen, elraktározódik az, csak haladj tovább
2022. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. 4-es, eddig a hangrögzítős tanulást próbáltam, és a postit-est, vagyis hogy mindenhova kiragasztottam egy virító cetlit rajta az anyaggal és mindig elolvastam, ha szembementem vele. De nem nagyon váltak be. Próbálom összekaparni a 2-est, de valamiért az is lehetetlennek tűnik. Képtelen vagyok bármiféle képletet is begyűrni az agyamba.
2022. nov. 10. 12:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem, mert memorizálni akarod az anyagot, nem pedig megérteni. A hatékony, maradandó tanulás arról szól, hogy felismered a tananyagban lévő logikát, beépíted a korábbi ismereteidbe.


Hasznos lehet, hogy ha a tanulandó szöveg mellé kérdéseket írsz, amire választ ad a szöveg, elképzeled, hogyan magyaráznád el valakinek stb.

2022. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es, ez elég hatékonynak hangzik. Köszönöm a választ!
2022. nov. 10. 13:51
 9/11 NTBS ***** válasza:
Oszd be jobban az idődet.
2022. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez is egy nagy kihívás a számomra (mint minden más...). Készítettem ütemtervet, de valahogy úgyis mindig megváltozott.:/ De természetesen újra próbálkozok.
2022. nov. 10. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!