Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tönkreteszi a gyerekem az...

Tönkreteszi a gyerekem az egyik osztálytársa?

Figyelt kérdés

Ma megint végigsírta az egész estét a lányom, egyik fiú osztálytársa miatt. Mi nem vagyunk gazdagok, sem én, sem a férjem nem keresünk milliókat, de valahogy megélünk, saját lakásunk van, nincs hitelünk sem, viszont idén például nem telt nyaralásra, csak néhány kirándulásra, strandra.

A lányom egyik osztálytársáék viszont nagyon gazdagok, amint a srác betöltötte a 18-at, már vállalkozni kezdett, ami be is jött neki, így drága ruhák, új autó, és már saját lakás is megvan neki, mindemellett a lányom gyerekkori legjobb barátnőjével alkot a srác egy párt. Nyáron egy hónapra mentek Görögországba, utána voltak még más helyeken is, aztán most egy teadélután alkalmával a srác felvetette a síelés ötletét. 19 fős az osztály, de hét ember egyből kapott rá, majd amikor a lányom, és még két osztálytárs mondta, hogy valami olyan program kéne, amire mindenkinek van pénze az osztályból, azt válaszolták nagyjából, hogy leszarják. Azóta viccesnek szánt képeket csinálnak róluk, hogy "szegények".

Az iskolaváltás most nem megoldás, jövőre lesz az érettségi éve, és sok szakkör, sport tevékenység, illetve különóra van itt az iskolában. Nem tudom mit csináljak a helyzettel, a lányom ki van idegileg ettől teljesen. Diákmunkázik mellette, de idegileg összeroppan szinte, hogy nem tehetünk meg nagyon sok dolgot, ami az osztálya egy részének alapvető, hát még szekálják is vele.

Légyszíves, ilyen ezos dolgokat ne adjanak válasznak.



2022. nov. 10. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Itt az osztályfőnöknek kéne a sarkára állnia!


BEszélj vele, ha magától nem tesz rendet a fejekben.

2022. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem foglalkozik vele, ráadásul távoli rokona ennek a fiúnak. A nő, csak "hobbiból" tanít, a férjének sok pénze van. Amikor ilyenek miatt szólnak a szülők, annyi a válasz, hogy a diákok magánéletéhez és anyagi helyzetéhez neki semmi köze.

Az igazgatónál és az igazgató helyetteseknél is próbálkoztunk, ami után egy elbeszélgetés volt az osztállyal, ezután mégjobban cikizték őket.

2022. nov. 10. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Na jó, akkor mi lesz a novella következő fejezete...?
2022. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős ez a helyzet sajnos. Mi is az iskolaigazgatóhoz mentünk, az iskolában külön bullying-ellenes program van, iskolapszichológus is odafigyel… nehéz helyzet.


De ha a lányodat nem a kinézete stb. miatt csúfolják, csak az anyagi helyzet miatt, az a jobbik eset. Ezt ugyanis nagy ívben le lehet sz@rni. Annyira visszatetsző amit a gazdag gyerekek csinálnak, hogy tutti, hogy ez sok gyereknél kiveri a biztosítékot.


Az én lányom is panaszkodik, hogy a többi lányok menő boltokból öltözködnek és ezzel kérkednek. Azért is szekálták már a lányomat, mert nem a legújabb iphone-nal szaladgál (fővárosi elit gimnázium, tele rózsadombi gazdag orvosok gyerekeivel). Én azzal tudtam ezt kompenzálni, hogy vettem neki pár jobb ruhát, amit szeretne, egy kicsivel jobb, de használt iphone-t, szóval azért valamennyire próbálom szinten tartani a ruhatárát, hogy komfortosan érezze magát a bőrében. Van arany középút.

2022. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
mémeket készítenek az arcukkal, felteszik a netre, akkor könnyen bizonyitható zaklatás es a rendőrséghez fordulnak.
2022. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Én csak annyit mondanék a gyereknek, hogy nem az az értékes ember, akinek pénze van, nem attól függ, hanem attól, mi minden van a fejében,mennyire okos, művelt. Ő nézze le ezeket az osztálytársakat, a barátnőjére meg egyáltalán ne legyen irigy, sőt, inkább sajnálja egy kicsit, mert nem fog sokáig tartani egy kapcsolat egy ilyen sráccal. Már jóval korábban meg kellett volna az értékek helyes megállapítására tanítani. És hogyhogy 18 éves és még iskolába jár? Megbukott? Elég lett volna annyit mondani a síelési ötletre,hogy sajnos, most nem tudok veletek menni, mert nem tudok síelni, és nem is akarok megtanulni, jó szórakozást nektek. Gondolom, korizni tud, az legalább olyan jó szórakozás, és sokkal kevésbé veszélyes.
2022. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"annyi a válasz, hogy a diákok magánéletéhez és anyagi helyzetéhez neki semmi köze"

De most komolyan, van hozzá köze?...

2022. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Öt osztályos gimnázium, a fiú 20 évesen fog érettségizni, de ezt a kérdés szempontjából nem tartom relevánsnak.
2022. nov. 13. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az iskolaváltás most nem megoldás"

De igen, nagyon is jó megoldás lenne az iskolaváltás!


"jövőre lesz az érettségi éve"

Akkor minél előbb meg kéne lépni az iskolaváltást.


"sok szakkör, sport tevékenység, illetve különóra van itt az iskolában"

Azt esetleg meg lehetne kérdezni, hogy ha másik iskolába járna, akkor járhatna-e továbbra is ezekre a szakkörökre, egyebekre. Persze valószínűleg nehezebb lenne térben és időben összehangolni, de azért teljesen nem kellene kiszakadnia minden ilyen tevékenységből. Ha késve is érkezne, azért ha lenne kedve, járhatna, ha az adott tanárok nem bánják. Nálunk is van olyan, hogy volt diák is jár szakkörre.


"a lányom ki van idegileg ettől teljesen. Diákmunkázik mellette, de idegileg összeroppan szinte, hogy nem tehetünk meg nagyon sok dolgot, ami az osztálya egy részének alapvető, hát még szekálják is vele."

Évek óta ebben él, nem csoda, hogy kivan. Én biztos, hogy elhoznám.

És nem hagynám, hogy ilyen állapotban diákmunkázzon. Járjon másik suliba, ahol nincs ilyen nyomás az anyagiakat illetően, és lazítson: csak tanuljon, ne akarjon pénzt keresni, most még nem az a dolga. Illeszkedjen be az új helyre, aztán majd később, ha már egyenesbe jött és úgy érzi, hogy van rá energiája, diákmunkázik újra. Vagy nem. Az se baj. De elsősorban érezze magát jól a bőrében, másodsorban tanuljon, a többi nem fontos egyelőre.

2022. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi: érettségizni akármelyik iskolában is lehet, és szakkörök is vannak mindenhol, nem csak itt. Szerintem az a kérdés, hogy megéri-e bármi áron továbbra is ide járatni őt, és szerintem az egyértelmű válasz az, hogy nem, bármi áron nem éri meg. Inkább járjon kevesebb különórára, de legyen végre nyugalma, az az első.
2022. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!