Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan oldal, ahol...

Létezik olyan oldal, ahol online ingyenesen elérhetőek a magyarországi egyetemeken leadott szakdolgozatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mi orszgunkban létezik egy online databázis, ahol az összes egyetemista szakdolgozata fent van. Szabadon olvasható, letölthető. Szükségem lenne magyar nyelvű szakdolgozatokra, ezért érdekel a kérdés. A segítséget előre is köszönöm szépen!



2022. nov. 17. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, egyetemi könyvtárakban vannak.
2022. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, nálunk is csak pár egyetemi könyvtári gépről lehet elérni az ottani (volt) diákok szakdolgozatát és csak helyben elolvasni. Letölteni sem lehetett semmit.
2022. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy nyilvánosan, bárki számára, regisztráció nélkül elérhető oldalt, ahol majdhogynem az összes végzett hallgató szakdolgozata (akinek az érdemjegye minimum 4-es lett) fel van töltve minden évben PDF formátumban. ELTE-TTK meteorológia tanszék:


[link]


Érdemes olyan szakdolgozatok közül mazsolázni amik nem túl régiek (pl. 2010 utáni, de nem is túl friss, mert pl. 2022-ből még csak kevés került feltöltésre de már 2021 előtti biztos jó). MSc diplomamunkák és BSc szakdolgozatok is letölthetők

2022. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pont ilyenre lenne szükségem mint amit az utolsó hozzászóló is közzétett. Sajnos a témakör kicsit sem közeli.

Nekem gyógyszerészethez kapcsolódó szakdolgozatokra lenne szükségem (legyen az mikrobiológia, orvosi, gyógyszerhatstan, farmakognózia, nem számít). Ilyenre nem tud valaki egy adatbzist? Sajnos én nem találok egyszerű böngészéssel :/

2022. nov. 23. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!