Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett merjek belevág...

Egyetem mellett merjek belevágni a munkába?

Figyelt kérdés

Másodéves dietetikus hallgató vagyok, jelenleg még nappali szakon. Ugyanakkor már van egy gyakorló ápoló szakmám. A gond itt az, hogy 23 éves vagyok már, sajnos kicsit későn kezdtem az egyetemet. Kevés az órám, az a pár normális óra is szét van szórva, így diákmunka nem igazán megoldható ilyen órarend mellett.

Egyre többször van már bennem az az érzés, hogy dolgozni szeretnék, kicsit önállósodni, anyagilag független lenni. Illetve, mire végzek, 26 éves lennék, nem akarok addig "nincstelenül" lenni, és majd akkor neki vágni az életnek, úgymond pucér hátsóval..

Az elképzelésem az, hogy átjelentkezem levelező szakra, mellette elmegyek a kórházba dolgozni, mint ápoló.

Szerintetek ez mennyire lenne megterhelő? Nagyon kikészítene a 12 órázás, és a tanulás együtt? Merjek belevágni?

Illetve, aki esetleg hasonló helyzetben van, a munkahely ilyenkor mennyire rugalmas?



2022. nov. 18. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt nem tudhatjuk. Te ismered magadat a legjobban szerintem. Mi kicsit sem.


Másrészt pedig attól, hogy valakinek a munkahelye rugalmas ebben, egyáltalán nem biztos, hogy a tiéd is rugalmas lenne.

2022. nov. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Nekem megcsinálták a beosztásomat az egyetemi héthez igazítva.
2022. nov. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A munkáltatón nem érdekli, hogy te tanulsz, hacsak nem ő kéri külön.
2022. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ennek nem szabadna kérdésnek lennie, alap hogy dolgozz. Én mióta elkezdtem az egyetemet 19 evesen nappalin, azóta dolgozom főállásban (40 óra). Az hogy megterhel-e, hat nyilván, de ez az élet rendje hogy dolgozz, és keress pénzt
2022. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!