Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy ember megverhet egy másik...

Egy ember megverhet egy másik embert önvédelemból az iskolában?

Figyelt kérdés

2022. nov. 19. 20:22
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy ilyen esetből lett egy bírósági ügy, ahol a tanúk állítása szerint is a sértett fél csak védekezett, és csak azután ütött vissza, mikor már vérzett a feje, na még ő is kapott 2 év felfüggesztett börtönt.

Hogy mi alapján azt passzolom, mert elvileg jogos önvédelem lett volna, de ugye iskola területén történt a dolog. A gyereket kórházba is vitték, mert beszakadt a feje, agyrázkódást kapott, de ugye mégis vissza ütött és garázdaság miatt ellene is eljárás indult. Valamint még egyszer hangsúlyoznám, egy alkalommal ütött vissza, mikor vérzett a feje, tanúkat idéztek be, mivel tényleg csak védekezett, emiatt kapott 2 év felfüggesztettet. A másikkal nem tudom mi lett, vagy mit kapott, ő nem ismerősöm, a másik felet meg nem kérdeztem róla.

2022. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma nem tudom, hogy mi lenne a pontos következmény, de amikor tizenöt éve általános iskolás voltam, akkor simán. Volt, aki nagyon sokáig kötekedett, belémállt, hetekig az elkerülésre játszottam, merthogy mindenkitől ezt a tanácsot kaptam. "Ne törődj vele és akkor majd úgyis megunja." Ám ezek nem felnőtt emberek józan belátással, hanem idegesítő kis patkányok, akik szórakozni akarnak, és ha téged találtak meg, el nem eresztenek az életben soha. A tanárok természetesen ebben sajnos a világon semmit sem tudtak segíteni, pedig jeleztem (és a szüleim is többször), hogy ez komoly, a mindennapjaimat meghatározó probléma, blablán kívül semmit sem kaptam, meg ugye a szekálás az sosem tanár szeme láttára történik, így a pedagógus egyszerűen úgy tehet, mintha erről nem lenne tudomása, és már meg is szűnt a gond. Emlékszem olyanra is, aki úgy rázott le, hogy ilyenekkel én őt csak ne zaklassam, beszéljük meg egymás között (gigalol így utólag), nyilván még én voltam a megvetendő árulkodó, hiszen azoknak nem volt panasza, akik engem b.sztattak, csak nekem velük. Tehát gondolom az is egyértelmű volt, hogy nyilván velem van a gond. Vannak sérelmeim, maradjunk annyiban. :) A megoldás természetesen az volt, hogy amikor már nem bírtam tovább idegekkel, amolyan berzerker módban rommá-fossá vertem őket, volt, amelyiknek téglával ütöttem a fejét az iskolaudvaron, mert meg akartam ölni (semmi komoly, tízéves voltam kb., és nagyon elegem volt :D). Másnaptól vagy kerülték az ilyenek még a tekintetemet is, vagy ment a csicskulás ezerrel, mintha mindig is barátok lettünk volna. Lényeg a lényeg, soha semmilyen bajom nem volt ebből, néha behívták a szülőket, hogy hát "beszélni kell róla", de soha semmi több, még egy nevetséges osztályfőnöki figyelmeztetést sem írtak be ilyenért (ami amúgy sem hatott volna meg túlzottan). Én a gyerekemnek is azt a tanácsot adnám, hogy lépjen fel és álljon ki magáért, mert egyszerűen vannak ilyen kis g.cik, akik csak abból értenek, ha könyörtelenül eltiporják őket. Nyilván nem a budai elitgimikről beszélek...
2022. nov. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a jog megint egy vélemény szektor,főleg suliban..

Mert:

Van egy barom,aki szekálja a másikat valamivel,és belé köt és tegyük fel nem hagyja,és addig molesztálja,meg lökdösi míg orrba nem verik (és tegyük fel marad nyoma),akkor az van hogy szekálónak adnak igaza..

AMúgy ebből abból inudunk ki hogy ki mit láttot,de amúgy tökre mind1 hogy jogilag szabad e (de amúgy mind1 hogy utcán csinálod vagy iskolában),az a lényeg hogy lenyen bizonyítékod..

2022. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell okosabban csinálni. Érje baleset.
2022. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Iskolában semmiképpen sem. Esetleg úgy hogy ne legyen tanú elkapod iskolán kivűl és egy kicsit a grabancánál fogva felrakod a falra.
2022. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 librikus ***** válasza:
100%
Álltalában azt ítélik el akinek nagyobb a sérülése. Vagy akit feljelentettek. Hogy ki kezdte azt ritkán veszik figyelembe.
2022. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!