Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Már meg sem védheti magát az...

Már meg sem védheti magát az ember?

Figyelt kérdés
Az a fiú, aki megszúrt egy másikat, az egész életét tönkre tette, a börtönnel. Viszont ha piszkálták, megalázták a társai, nem csoda, hogy egyszer elszakadt a cérna, nem??? És ráadásul olyan dologért bántották, amiről nem tehet. És nem mellesleg a másik fiúnál volt a kés, ezek hogy nem számítanak??? Ilyen országban élünk? Kíváncsi lennék, ha Orbán Doktorúr gyerekét terrorizálnák, akkor is ilyen büntetést kapna-e a kisviktorka...

2022. okt. 11. 19:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Orbán Viktor Mihály Doktor Miniszterelnök Úr közbenjárását kérem az ügy kivizsgálására!
2022. okt. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%
Szóval jól értem, hogy szerinted ha valakit zaklatnak, akkor teljesen jogos, hogy emberéleteket olt ki (vagy legalábbis megkíséreli)?
2022. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy elszakad a cérna még nem mentesül a tettei következményei alól. Járhatott volna mondjuk önvédelmi tanfolyamra, hogy megvédje magát, de ő a gyilkossági kísérletet választotta. Az meg ugye gyakran börtönnel jár.
2022. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem meg kell várni, hogy elszakadjon a cérna és elveszítsen minden emberi önkontrollt, hanem segítséget kell kérni. A késsel szurkálás nem önvédelem.
2022. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

#4, azért könnyű azt mondani.

Sajnos én is kerültem olyan helyzetbe, hogy sorozatosan megaláztak, amikor pedig segítséget akartam kérni, akkor alapvetően kétféle választ kaptam; vagy ne foglalkozzak velük, egy idő után megunják (nem unták meg), vagy biztosan én vagyok a hibás, nézzek magamba. Magyarán senki nem akart segíteni, és még rám is tolták a felelősséget.

2022. okt. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%

Részleteket, mint pl hogy kinél volt a kés, nem tudom, de először bennem is ez merült fel, hogy miért van egy gyereknél az iskolában kés?

Ha valakit megsértenek, bántanak (ami egyébként nem helyénvaló, nem azt mondom, hogy ez oké), akkor normális, hogy másokat megsebesít, megöl vagy kísérletet tesz rá, akkor tök normális, hogy késel, ne legyen következménye? Én azt gondolom, hogy bármi van, bárkire lehet haragudni, bárkit lehet utálni, de semmi nem indok arra, hogy valaki a másik embernek életveszélyes sérüléseket okozzon vagy megölje? Sem a piszkálódás, sem a mentális betegség, semmi nem indok erre. Ez nem egy ilyen kis verekedés szerű vagy gyerekes csíny, hanem elég komoly dolog.

2022. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%
Hát, a megfelelő segítséget kell kérni. Az iskolapszichológus nem fogja azt mondani, hogy ne foglalkozzon velük. De valamirevaló szülő meg osztályfőnök se, ha a gyerek jelzi, hogy komoly baj van.
2022. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%

A magyar jogrendszer úgy működik, hogy a törvényt, illetve a kultúrált együttélés normáit megsértő állampolgároknak is ugyanúgy vannak jogai (ráadásul itt csak vélelmezett zaklatásról van szó, hiszen nincs jogerős ítélet ami kimondaná hogy a zaklatás cselekménye megvalósult volna). Tetszik vagy sem ez itthon így működik, ha valaki ezt nem tudja elfogadni akkor nyugodtan elköltözhet egy olyan országba ahol ez nem így van, semmi nem tartja vissza.

Én is tudom, hogy ez egyes konkrét esetkeben sokaknak felháborító tud lenni, de sajnos ennek ellenkezője pedig olyan visszaélésre adnak okot, ami sokkal több kárt okozna, mint hasznot. Lásd a Fülöp-szigetek esete, ahol egy pár éve bevezetett törvény értelmében bárki (tehát civilek is) szabadon, legálisan megölhetik a kábítószer terjesztésben, illetve kereskedelemben érintett bűnözőket. Ez egyrészt valamennyire visszaszorította a kábítószereket, másrészt viszont rengeteg visszaélésre is lehetőséget adott, hiszen ha valakit el akarsz tenni láb alól, elég egy pár gramm anyagot a zsebébe tenned miútán leszúrtad az aluljáróban, és még meg is fognak dícsérni. Én személy szerint nem szeretnék egy ilyen országban élni.

2022. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez masszívan az iskola és a szülők felelőssége: a gyerek hetek óta zavartan viselkedett. Orvoshoz kellett volna vinni.
2022. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
13%
Erre azt tudom mondani, hogy nagyon helyes, engem sokkal kevesebbért csuktak le igazságtalanul sok évre mikor még suliba jártam, mégse rinyáltam. És nem szúrtam le senkit,de ez egy élet ellenes cselekmény, sitten a helye.
2022. okt. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!