Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre célszerű egy jó...

Egyetemre célszerű egy jó laptopot vagy inkább tabletet (pl. Samsung Note) beszerezni?

Figyelt kérdés
Üdv. egy egyetem előtt álló diák!
2022. nov. 27. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem igen. Nem létfontosságú persze, de ma már egyre kevesebben jegyzetelnek papírra, a többség laptopot használ az én megfigyeléseim szerint.
2022. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy nagyon sokan tabletet használnak, de szerintem a laptop az kényelmesebb. Vagyis, attól függ, hogy mi a célod. Jegyzetelni akarsz rajta? Mert ha igen, és ha pl. olyan szak, és képleteket is kell írnod, akkor nyilván az tableten egyszerűbb, mint laptopon begépelni a képleteket. Viszont ha leginkább úgy összességében csak tanulásra kéne, szóval nem feltétlen az órán való folytonos jegyzetelés miatt, akkor szerintem laptop.


Amúgy én úgy látom, hogy nálunk nagyon sokan papírra jegyzetelnek, köztük én is, habár én elég keveset jegyzetelek őszintén. Aki pedig jegyzetel, de nem papírra, az átlagban tableten, a laptop az tényleg ritkább.


Viszont én laptop párti vagyok a tanuláshoz, meg sok vizsgára is saját laptopot kell vinni nálunk. Jegyzetelni pedig kézzel szoktam. Szerintem amúgy ne vedd meg előre a készüléket, hanem majd ha csak elkezded az egyetemet, és akkor majd meglátod, hogy neked melyik lenne a megfelelőbb.

2022. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy előttem is írják, szaktól függ, melyik lenne a jobb megoldás. Írd meg, milyen szakra készülsz, úgy jobban tudunk segíteni!


Én jegyzetelésre inkább a tabletet ajánlanám, vagy a klasszikus papírt és tollat. Ábrák, képletek esetén verhetetlen, de szöveg esetében is egyszerűbb nyilazni, aláhúzni stb.


A laptop kérdése attól is függ, milyen szoftvereket kell használnod az adott szakon. Ha csak simán office, akkor bőven elég a tablet is egy extra billentyűzettel.

2022. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem laptop (vagy számítógép) mindenképp kell, ez nem vagy-vagy. Ha van már géped, akkor azokon a szakokon, amik inkább rajzolósak, számolósak, tabletet javaslok, ahol meg nem kell képletekkel és hasonlókkal bajlódni, elég bőven a laptop. Én műszaki szakra jártam, itt nagy hasznát vettem a tabletnek, az órák 90%-ában azon jegyzeteltem, mert számoltunk és rajzoltunk. De például tesóm pszichológia szakos volt, neki tök fölösleges lett volna, mert beletört a keze, annyit és olyan gyorsan kellett gépelnie. Ő mindig a laptopját hurcolta.
2022. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
És szerintem ne samsungot vegyél. Borzalmas az a toll, amit az androidos tabletekhez használnak... Pedig nem vagyok nagy apple rajongó.
2022. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a laptop. Már csak azért is, mert sok egyetemen van jelenleg is hibrid oktatás, ami azt jelenti, hogy bizonyos tárgyak online vannak, online vannak a számonkérések is belőle, illetve nem tudhatjuk, hogy mit hoz a jövő. Egy százezer alatti tablet az én tapasztalataim szerint gyorsan forrósodik, nem bírja az ilyen komplexebb alkalmazásokat sokáig fenntartani, ráadásul egy időre kitöltendő vizsgát nem tud rajta kényelmesen kitölteni senki. Arról nem beszélve, hogy sok sz*r egyetemi alkalmazásnál örülhetünk, ha rendes gépen elfutnak, rendesen megjelennek. Én ugyan nem képletekkel, rajzokkal foglalkozó szakra jártam, de gépen is vannak ezekre programok, biztos tud valaki valamit javasolni. A laptoppal univerzálisan többre mész. Ha meg viszel magaddal pár papírlapot előadásra, akkor arra ráírod azt, amit nem tudsz úgy begépelni, és később otthon kiegészíted. A jó számítógép amúgy elengedhetetlen, én még nem láttam olyat, hogy valaki tableten írta volna meg a szakdolgozatát, vagy azon keresztül jelentkezett volna versenyjelentkezéses vizsgákra (már ahol ilyen a rendszer).
2022. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pénzügy-számvitel szakra szeretnék jelentkezni...legalábbis eddig így néz ki 😇 , mindenképpen GTK
2022. nov. 27. 23:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Képleteket és afféléket is egyszerűbb szerintem számítógépen. Vannak direkt e célra fejlesztett alkalmazások és script nyelvek is, amikkel könnyen lehet gyorsan írni akár mindenféle sokadik gyök alatt emeletes törteket meg miegymásokat is
2022. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 12:52-es vagyok


és laptopnál olyan "apróságok" sem lényegtelenek, hogy legyen rajta numpad (jobb oldalt a számos rész), amitől már (min) 15,6 colosban gondolkozhatsz


illetve egyéb paramétereknek nem árt megfelelnie egy laptopnak otthoni használatnál is (pl. hiába árulnak 4GB RAM-mal is újonnan valamit (mit max esetleg 8-ra lehet bővíteni), hogyha a 8GB RAM-ot is megeszik a rendszer, meg ha elindítasz egy böngészőt)

2022. nov. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, a 4 GB-s laptopomat nekem is azért kellett távoktatás idején 8 GB-re cserélnem, mert a Chrome, Teams, Word nem tudott egyszerre normálisan elfutni :D
2022. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!