Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 24 éves vagyok, és ha minden...

24 éves vagyok, és ha minden jól alakul, jövőre kezdem csak meg az egyetemet. Kicsit elkésve érzem magam és ez frusztrál. Vagytok így ezzel mások is?

Figyelt kérdés

Középiskola után fogalmam nem volt mit kezdjek az életemmel, nem volt semmi ötletem. Először külföldre mentem dolgozni, egyszerű betanított munkát. Aztán itthon próbálkoztam, kipróbáltam több mindent, de soha sehol nem találtam a helyem. Most kezdett el csak kikristályosodni, mivel is szeretnék foglalkozni a jövőben, és még csak most kezdtem el lépéseket tenni a céljaim elérése felé.

Annyira elkésve érzem magam. 😣 24, majdnem 25 évesen alapszakot kezdeni, amikorra a legtöbbek már elkezdik építeni a karrierjüket. 29-30 éves leszek, mire végzek, és ez a tudat annyira zavar. Olyan soká fogok tudni még labdába rúgni, mások addigra már rég kiélték magukat, és már dolgoznak a karrierjükön.

Én meg úgy érzem ráadásul, ki se éltem még magam, ez a sok év mind csak munkáról szólt, alig szórakoztam, úgy érzem rengeteg fontos dolog kimaradt a fiatalkoromból. Félek, majd kapuzárási pánik szerű valamim is lesz így, hogy görcsösen megpróbálom majd bepótolni amik kimaradtak a fiatalkoromból, ha egyáltalán be tudom. Legalább jól éreztem volna magam az elmúlt években, hogy azt ne kelljen bepótolnom.

Azt se tudom, hogyan fogom majd tudni összeegyeztetni a munkát a tanulással. Mindenféleképp nappalin fogok tanulni, nem szeretném, ha az egyetemi élet kimaradna az életemből. Szeretném megélni azokat az élményeket, amikről 18-20 évesen lemaradtam.

Viszont teljes munkaidőben így nyilván nem fogok tudni dolgozni, 25 évesen meg szégyellnék szülői támogatást kérni. 😣 Pláne hogy kb 30 éves koromig tanulni fogok...

Annyira nehéz ezeket helyrerakni magamban, és kitalálni, hogyan lenne a legjobb, meg hogy hogyan ne érezzem magam ilyen pocsékul emiatt.

Tudom, hogy olyan dolgokon kesergek amiket nem tudok megváltoztatni, mert sajnos az időt visszatekerni és pár évet fiatalodni és újrakezdeni nem lehet, de akkor se tudok ezektől az érzésektől megszabadulni. Olyan jó volna újból 18-20 évesnek lenni és máshogy alakítani az életemet.

Tanácstalan vagyok.

Van más is aki hasonlóan érez?



2022. nov. 28. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Januárban leszek 25, és szeptemberben mennék én is egyetemre. 30 körül leszek, mire végzek. Munka mellett, levelezőn tervezem megcsinálni. Melyik egyetemen és milyen szakot választottál?
2022. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj ezen annyira. Persze én könnyen beszélek, mert én pont az ellenkező helyzetben vagyok (tudtam mit akarok, mindjárt végzek, 21 vagyok és még jól is éreztem magam közben.)


Persze, valami kimaradt, de rengeteg másban előrébb vagy. Pl el tudod magad látni, tartani. Hidd el, ez nagy dolog. A nappalit nem ajánlom. Persze, buli, de azért ebben a korban már nem annyira. Nekem mondjuk a covid kissé keresztbehúzta a dolgokat, de kb fél év volt az, amíg a nappalit kihasználva "egyetemi életet éltem". Sokkal fontosabb, hogy legyenek barátaid, szociális életed, társaságod. Velük hasonló, vagy még jobb élményeket szerezhetsz. Már 20-21 évesen is nagy különbség érzékelhető, ha a társaság mind 18 éves. Tipikusan ivós, gimis sztorizgatás megy. Ez pár hónapig izgalmas. Aztán 1-2 éven belül kezdődnek a szakmai gyakorlatok, kutatások stb. Mindenki nagyon elfoglalt lesz, a kialakult társaságokban lehet leginkább szórakozni.

Szerintem nem ér annyit a nappali. 18-19 évesen igen, nem bánom, hogy nappalira jöttem, de ha most kezdeném, lehet, hogy nem így tennék.


Legyél kolis, ha tudsz, az sokat számít. Illetve rengeteg ösztöndíj létezik.

2022. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennél már csak idősebb leszel. :)


Én is ennyi idősen kezdtem a harmadik szakom (ebben a szakmában helyezkedtem el), engem is kicsit aggasztott a dolog, de azt rosszabbul viseltem volna, ha úgy kell a szakmámban dolgoznom, hogy még egy releváns végzettséget sem tudok benne szerezni. Valahogy komplexusom volt tőle, még ha előbb is találtam állást ebben, minthogy egyáltalán jelentkeztem volna egyetemre. Most végzős vagyok, 4 év szakmai tapasztalattal, nagyjából egy szinten és azonos pozícióban azokkal, akik egyből gimi után kezdték. És bizony minél idősebb vagyok, annál inkább eltörpül az a pár év amivel később kezdtem azok mellett az előnyök mellett, amikhez azáltal jutottam, hogy egyáltalán belekezdtem. 30 éves koromra már csak egy jó emlék lesz.

2022. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Én meg úgy érzem ráadásul, ki se éltem még magam, ez a sok év mind csak munkáról szólt, alig szórakoztam, úgy érzem rengeteg fontos dolog kimaradt a fiatalkoromból."


Ez meg nettó baromság. Attól, hogy tanulsz és esetleg mellé még dolgozol is, nem áll meg az élet. Teljesen független a tanulmányaidtól és a végzettségedtől, hogy mi van a magánéletedben.

2022. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk szerintem a nappalira járkálással és az ezzel járó anyagi nehézségekkel csak pont hogy elpazarlod a fiatalkorod.
2022. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Én elkezdtem egy szakot, otthagytam, és elkezdtem egy teljesen új (és nagyon hosszú) szakot 23 évesen. De tudom, hogy megéri, mert ez a legnagyobb álmom, és ezt szeretném csinálni életem végéig. Ahhoz képest SEMMI az a pár év, ami érettségi óta eltelt.

Egyébként felesleges másokhoz hasonlítani magad. Lényeg, hogy azt csináld, amit szeretnél. Mi a rosszabb, ha “idősebb” lorodban kezdesz el egy szakot, vagy ha bele sem kezdesz egyáltalán??

Lehet, hogy te később kezded el, de mondjuk sokkal nagyobb karriert befutsz végül, mint azok, akik korábban kezdtél.

Egyébként én végül is még örülök is neki, hogy csak idősebb fejjel kezdtem el a jelenlegi szakomat, mert tudom, hogy SOKKAL érettebben állok hozzá, mint ahogy 18 évesen álltam volna.

2022. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok/voltam,csak nekem normális munkám sincs.Később kezdtem az egyetemet,26 éves leszek(majdnem 27),mire a végére érek,ha nem jön közbe semmi.

Csak azt tudom mondani,hogy akkor is öregszel,ha nem kezded el azt a képzést.

2022. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen kezdtem el a tanárit munka mellett, levelezőn.
2023. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2. Ez mondjuk erősen szakfüggő is. Tanárin rengeteg a 20 év fölötti gólya, nappalin is.
2023. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!