Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Frissdiplomásként hogy alakul(...

Frissdiplomásként hogy alakul(t) az életed?

Figyelt kérdés

A diploma megszerzése után mennyi időbe telt, amíg el tudtál helyezkedni?

Sok tapasztalatod volt már vagy kevés?

Mennyire volt önbizalmad?

Nem érezted úgy, hogy egy örökkévalóság lesz, amíg jutsz valamire vagy elégedett lehetsz magaddal szakmailag? Na meg úgy általában az életeddel. Minden olyan dologgal, amit magadnak teremtesz meg.



2021. dec. 27. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Diploma megszerzése után 2 héten belül kezdtem, bruttó 620.000 ft-os kezdőbérért, majd 3 év után váltottam bruttó 900.000 ft-os fizetésért.


Pár héten belül megint váltok.

Home Office, heti 4 napban, tehát heti 1 napot kell dolgoznom a multinál, hétvége szabad, bruttó 1.2 millióért.

Vezetői pozíciót bruttó 3 millió ft alatt nem vállalok a felelősség miatt, de azt nem akarják megfizetni.


Szakma: Alk. matematikus

2021. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Diploma után 13.275 forint kőkemény fizetésért + segédlelkészi "lakásért" (lyuknak nevezném inkább) segédlelkész voltam egy budapesti gyülekezetben. Majdnem éhenhaltunk, ezért jelentkeztem doktori képzésre, és ekkor már elérte a jövedelmem a 70 ezer (nettó) forintot + normális lakást. De ez 20 évvel ezelőtt volt.


Utána visszaültem az iskolapadba egy gazdasági szakra. Ezzel dolgoztam az elmúlt 20 év legnagyobb részében, mindenféle üzletágban. Jelenleg nemzetközi menedzser vagyok egy DAX vállalatnál, elég normálisan keresek.

2021. dec. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobban, mint elképzeltem.

Fogorvos vagyok, még nem diplomáztam le, de már le volt fixálva a leendő munkahelyem. Júliusban vettem át a diplomámat, szeptemberben kezdtem. Tapasztalatom annyi volt, amennyit az egyetemi gyakorlatok alatt össze tudtam szedni. Valami nagyon jól ment, valami mondhatjuk egyáltalán nem, így az első pár hónap, hogy úgy mondjam izgalmas volt, de belerázódtam. Kevés önbizalmam volt, de ez rám jellemző tulajdonság másban is, a mai napig sokszor félve kezdek neki dolgoknak, miközben kaptam már több visszajelzést, hogy a környéken bizonyos dolgokban konkrétan a legjobb vagyok és úgy küldenek már hozzám embereket.

Nem éreztem örökkévalóságot, mert nagyon hamar beindult az üzlet. Néhány hónap után eléggé elárasztottak a betegek, a főnökömtől kaptam fix fizut és erre százalékot is, 3 év alatt volt több olyan hónapom, amikor tisztán hazahoztam 7 számjegyű fizetést.

Egy problémám van, még pedig az, hogy szeretek tanulni, szeretek fejlődni és most kicsit ez áll az életemben, mivel az a szakorvosi hely, ahova szeretnék bejutni, sajnos sorban állós kivárós. Ez okoz némi lelki problémát nekem, mert ideális esetben most már szakorvos lehetnék, de még el sem kezdtem és ez baromira frusztrál. De sajnos ez nálunk ilyen.

2021. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam, hogy mi akarok lenni, szóval nem volt nehéz.

Diploma előtt már megvolt a munkahelyem, szakmai gyakorlat lejárta után megtartottak.

Kb. 1 év körüli tapasztalatom (heti 5 nap 8 órával számolva) volt és felsőfokú angolom.

Volt önbizalmam, mivel sok pozitív visszacsatolást kaptam a csapatomtól. A munkádról kapsz visszajelzést, értékelést, ami megerősíti a képességeidet. Jó pap holtig tanul. :)

2021. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!