Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet fakt nélkül emelt...

Lehet fakt nélkül emelt szintű érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék felvenni 3 faktot (matek,info,fizika), de angolból is emelt szintű érettségit szeretnék csinálni. C1-es nyelvvizsgám megvan csak azt nem tudom hogy lehet-e emeltet csinálni ha nem megyek angol faktra.

2022. nov. 29. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem előbb kellett belőle egy előrehozott középszintű, utána jelentkeztem emelt szintűre.


Lehetséges hogy nem ez a protokoll, de hátha járható út.

Dícséretes a szorgalmad, csak így tovább!

2022. nov. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Lehet persze.
2022. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Egyes, te szerintem arról beszélsz, amikor valaki előrehozott érettségit akar tesz. Nálunk annak idején egy gyerek úgy ment kilencedikben angol emeltre, hogy nem volt tudtommal előtte középszintűje, de azért szokták a középszintűt javasolni előbb, mert az biztonságosabb fiatalon, kevésbé tudja az ember benézni, egyúttal gyakorlás az emeltre, persze ez csak az előrehozott érettségiknél áll fenn. A fakultációnak viszont semmi köze az érettségikhez, ezek alapvetően a készülést hivatottak csak elősegíteni.

Szóval persze, hogy tehetsz emelt angolt fakultáció nélkül, de ezt a sulidban az első tanár is megmondta volna. Én amúgy C1 nyelvvizsgával azt mondanám, hogy még 12. osztály előtt csináld meg az emelt érettségit, csak gondoskodj a szinten tartásról. Amúgy, azt írod, hogy angolból IS akarsz emeltet. De miből másból még? Matek-info-fizika mind? Csak mert előbb a jelenlegi felvételi követelményeket nézd meg a gondolt szakoknál, sehová nem kell kettőnél több emelt, plusz pontot meg csak legfeljebb kettő emelt érettségire kapsz, de az én időmben pár éve 100 pontot lehetett így vinni, egy emelt ért 50 pontot, egy középfokú nyelvvizsga 28 pontot, kettő középfokú vagy egy felsőfokú 40-et. Én azért nem tettem második emelt érettségit, mert egy emelttel+kettő középfokkal vittem 90 pontot a 100-ból, és nekem tudtam, hogy azon a 10 ponton semmi nem fog múlni. Szükségesnél több emelttel csak azt kockáztatod, hogy nehezebb érettségit írsz nyilván kevesebb pontra meg, mint a középszintű párját, közben meg magáért az emeltért már több pontot meg nem számítanak be. Persze, a felvételi rendszer változni fog, de jelenleg még senki nem tud semmi biztosat erről.

2022. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!