Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapképzésre Foszk-ról?

Alapképzésre Foszk-ról?

Figyelt kérdés

Nincs se emelt érettségim, se nyelvvizsgám.

264pontom van a 2 legjobb érettségi összegének a szorzatából, illetve egy Cad-Cam informatikus okj. Szóval esélyem sincs az alapszakra bekerülni, mert nincs meg a 280 alap ponthatár.

2 kérdést szeretnék feltenni:


1.Ha kevesebb pontom van mint a 280 minimum pont alapképzésre, és megcsinálom a 4 féléves felsőoktatási szakképzés Mérnökinformatikusit akkor a mérnökinformatikus foszk kiváltja e a pontokat a felvételin.


ugyanis úgy tudom hogy a foszk oklevél ha


5-ös akkor 400

4-es akkor 360

3-as akkor 320

2-es akkor 280

pontot ér.


Akkor ez azt jelenti hogy a kettes foszk-al már megvan az alap ponthatár, és felvehetnek alapképzésre az érettségitől függetlenűl?


2.A Mérnökinformatikus foszk-al tudok e jelentkezni az Programtervező informatikus alapképzésre?

Dunaújvárosban jelentkezek a Mérnökinformatikusi foszk-ra, ha elvégzem négyesre ami ha minden igaz 360 pontot ér, akkor bekerülhetek az ELTE Programtervező informatikus alapképzésre, vagy a programtervező informatikus alapképzéshez mindenképpen Programtervező informatikus foszk kell?


Mindenképpen szoftverfejlesztő szeretnék lenni a végén, és azt mondták hogy könnyebb ha a prog ifóra megyek, de gondolkodok azon is hogy a foszk után elmegyek az Óbudai Egyetem alapszakára Mérnökinfóra foszk után.

Ha van rá mód akkor, inkább a prog infó. De ha nincs akkor marad a mérnökinfó.



2022. nov. 30. 11:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Gépész foszkról ismertem embert aki elkezdze a bsc-t. Asszem az első év targyainak jó részét el is fogadtatta , nagyjából 3-4 felev körül csatlakozott be
2022. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!