Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy nagyon fontos kérdéssel...

Egy nagyon fontos kérdéssel fordulok hozzátok FOSZK-kal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

Azért járok 2 éves foszk képzésre mert tavaly nem vettek fel alapszakra és azt hallottam, hogy ha elvégzem a képzést, utána átvesznek könnyedén alapszakra (persze ugyanarra a szakra, gazdálkodási és menedzsment).

De most olyanokat olvasok, de nem egyértelműen, hogy pontok alapján vesznek fel és a FOSZK csak 32 pontot ad kb

Nekem az édes kevés hogy egyetemre járhassak :((( VALAKI HELP és VILÁGOSÍTSON FEL, hogy ne éljek kétségek között!!!!!



2021. aug. 5. 20:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Alapképzésre ugyanolyan felvételi eljárás keretében kell jelentkezni, mint bárki másnak. Attól hogy te FOSZKra jársz, nem jogosít automatikusan a "továbbjutásra", hisz vannak akik nem is folytatják.

A könnyebbség abban rejlik, hogy pluszpontot ad, illetve felvétel UTÁN jó pár kreditet beszámolnak.

2021. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ebben a helyzetben vagyok, két lehetőséged van: 1. Újraérettségizel 1 vagy akár 2 tárgyból úgy, hogy mindenképp meglegyen a kívánt bekerülési pontod, rendes felvételi eljárás keretein belül, ahol a foszkért amennyiben a suli úgy dönt, hogy elfogadja plusz 32 pontot kapsz.


2. Lehetőség, HA és AMENNYIBEN a sulid úgy dönt, hogy pontot számol a foszk okleveledből, akkor utána kell nézned, hogy pontosan mennyi pontot ad. Itt le vannak bontva, hogy 5-ös oklevélért (mi szakunkon) 400 pont jár 4-ért 360 pont és így tovább.. ehhez a pontszámhoz nem adhatsz mást kivéve a nyelvvizsga ha van! Én esetemben újraérettségizek, tettem egy javítót nyelvből és teszek egy emeltet amit 80%-ra kell megírnom minimum. Mivel én államira szeretnék bejutni és nem szeretnék évet kihagyni, ezért muszáj bebiztosítani magam, és újraérettségizni illetve ötöst szeretnék mindenképp az oklevélből számított eljárás miatt, hiszen én a 4-el nem megyek semmire mivel 400-420 pont között van a ponthatár a szakomon. Tehát 360+28 (nyelvvizsga) még nem elegendő! De 400 pont + 28 már valószínűleg meglesz!

2021. aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

Kicsit off/Nem ellenetek irányul, hanem a foszk ellen:

Pont ezért nincs semmi értelme az egész foszk képzésnek, egyedül azzal elhelyezkedni nem fogsz (vagy nem sok pénzért), feleslegesen elpocsékolsz 2 évet (1év lenne csak, ha a már akkor elmentél volna emeltezni) azt a pár kreditet alap/osztatlanon is megszerzed/egyetemet nem fejezed be hamarabb. Különösen hatalmas poén, hogy a foszkért még fizetned is kell.


Szerintem kérdezd meg, hogy ők, hogyan számítják az eredményt, hogy még időben tudj készülni, ha újra kell érettségizni.

2021. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

3/3 válaszom: Köszönöm a véleményed, de FOSZKért szerintem csak az fizet aki mindenből 2-esre érettségizett és 2-es tanulmányi jegyei lettek, HISZEN FOSZKon hihetetlen alacsony a bekerülési ponthatár

BTW tettem egy emelt érettségit angolból amiből megkaptam a +50 pontot :)

De így sem lett elég a több mint 400 pontos határhoz sajnos

Kibaszás az egész:(

2021. aug. 6. 10:26
 5/26 anonim ***** válasza:
18%
Miért kéne fizetni a foszkért? Én abszolút csak az előnyeit látom a foszknak és utálom ha valaki megkérdőjelezi vagy lehurrogja a döntéseimet ugyanis ez az ÉN ÉLETEM!
2021. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az második válaszolóhoz:

Akkor ha te 5-ös oklevelet szerzel + egy középszintű nyelvvizsgát hozzáadunk, akkor 428 pontod lesz? Ha jól értelmeztem


És még lenne egy kérdésem: Ezzel a 428 ponttal csak szakirányúan és az adott eddigi egyetemen tanulhatsz tovább?

2021. aug. 6. 10:33
 7/26 A kérdező kommentje:

Ötödik válaszolóhoz:

Igazad van mindenkinek a saját döntése, én is szeretem a FOSZKot :)

Talán azért mert egyetemi környezetben, rendszerben vagy. Továbbá inkább tanulok itt 2 évet (nekem màr csak 1 van hátra), mint érettségi után elmegyek dolgozni, vagy okj-ra.

ÉS SZERINTEM átlagosan többen fizetik az önköltséges alapszakot, mint az önköltséges FOSZKot. De tényleg átlagban ilyen 280 pont a bekerülési határ. :)

2021. aug. 6. 10:40
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
5# azt csinálsz amit akarsz, ha akarsz elbukni egy évet nyugodtan, amúgy a felvin megnéztem a "gazdálkodási és menedzsment" foszkot és mindre költséges van írva...
2021. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%

Igen, 428 pontom lenne úgy és szerintem felvennének.


Sajnos ezt nem tudom pontosan, de logikusan végiggondolva szerintem igen csak abba az intézménybe ugyanazon alapképzési szakra érvényes ez, mert másik suliban nem biztos hogy a tanterv ugyan az volt.

2021. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem a 2-es vagyok, de a lányom idén végezte el a Foszkot jelesre, ami 400 pont+ a nyelvvizsga 28 pont így lett 428 amivel simán felvették.

És igen ugyanarra az egyetemre kell jelentkezni,a mai állás szerint.

2021. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!