Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves kárpát-ukrajnai,...

Kedves kárpát-ukrajnai, erdélyi, felvidéki és délvidéki magyarok. Mit tanultatok trianonról?

Figyelt kérdés
Abban az országban, ahol most éltek (Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia) hogy tanítják trianont? Nem az érdekel, hogy a szüleitek mit mondanak, hanem mi az adott ország álláspontja. Mennyiben mások az ottani történelemkönyvek, mint Magyarországon?
2010. okt. 1. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk nekünk - diákoknak - kellett kidolgoznunk a témát, írnunk róla. A tanár meghallgatott, jegyet adott, ennyi történt. Bocsi, de ennél jobban nem tudok válaszolni a kérdésedre.
2010. okt. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Délvidéken élek egy kisebb városban Temerinben!

Trianonrol mi sokat tanultunk a történelem tanárral, azt mondta hogy muszaly tudnunk.Engem azóta érdekel Trianon és a magyar történelem!

2010. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A történelemkönyvek nagyon másak itt Felvidéken, a szlovákok tényleg mndent összehazudoznak.

Nekünk először a töri tanár elemiben jól elmagyarázta a dolgot, de aztán jött egy új tanár, aki szlovák volt és semmit sem tanított a magyar töriről. De tényleg semmit, azt se tudtuk, hogy ki az a Horty Miklós. Aztán így mentem gimibe, hogy a 20. századi magyar történelemről semmit sem tudtam és ott a gimiben annyi bepótolnivalóm volt, hogy megszakadtam. Szerencsére ott a töritanár értelmes, okos ember volt.

2011. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!