Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzett fizikus hallgatók az...

Végzett fizikus hallgatók az egyetemen mely témakörök voltak azok amiket sikerült megérteni illetve amit kevésbé vagy egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi mindenekelőtt emberi tényező. Számos fizikus hallgató számára több témakör is elérhetetlen megértésű, közülük mégis többen jutottak diplomához. Ugyanakkor számos olyan hallgató van, akik számára ilyen témakör nem volt. Őket jelentősebb kutatóintézetekben keresd.
2022. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A fizikát megértettem.
2022. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, de akkor,hogy lehet diplomához jutni?
2022. dec. 22. 23:51
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, de akkor,hogy lehet diplomához jutni?

Van olyan , hogy esetleg a tanár sem érti ezért nem kéri számon?

Pl.: a kvantum mechanikát számon kérik? Hány félév a kvantum mechanika?

2022. dec. 22. 23:54
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

BME-n végeztem tavaly. Nekem szerintem amiket kevésbé sikerült megértenem, az elektronikából, hogy hogyan kell különböző jeleket erősíteni mondjuk, vagy optikából az anizotróp közegekben való viselkedése a fénynek. De leginkább amiatt nem értettem ezeket meg, mert nem érdekelnek, így nem fektettem bele semmi energiát abba hogy megértsem mi folyik itt, csak annyit hogy a vizsgán átmenjek 5össel.



"Van olyan , hogy esetleg a tanár sem érti ezért nem kéri számon?"


Ha nem értené a tanár, akkor nem tanítaná azt a tárgyat. Minden tárgyat olyan tanár tanít, akinek az a szakterülete, vagy a tárgy olyan triviális, hogy kb bárki tudná tanítani.



"Pl.: a kvantum mechanikát számon kérik? Hány félév a kvantum mechanika?"


Nálunk egy félév kötelező kvantummechanika van BSc-n és felvehetjük a Kvantummechanika 2 tárgyat kötelezően választhatóként. Persze miután ezek a tárgyak megvoltak, a többi tárgy épít ezekre. Azaz például a szilárdtestfizika tárgyak során feltételezik, hogy a kvantummechanikát már tudjuk. Aki meg többet akar tanulni, az felvehet MSc-s tárgyakat szabválként.


Természetesen számon kérik, hiszen oktatják. A kvantummechanika az nem olyan dolog amit senki sem ért. BSc alatt alapok vannak és nem megyünk bele mélyebben a dolgokba, és MSc-n jönnek a nehezebb számolások, amikor már tényleg matematikailag nem pontos dolgokat csinálunk, vagy megpróbáljuk megérteni, hogy mégis miért viselkedik ilyen furcsán a kvantumos világ.

2022. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok:


Teljesen megértettem a mechanikát, az elektrodinamikát, a kvantummechanikát, meg matekból a lineáris algebrát, és az analízist.


Közepesen értettem meg a szilárdtestfizikát, a csoportelméletet és matekból a disztribúcióelméletet, meg a komplex integrálokat.


De ez a közepes megértést nem úgy kell érteni, hogy nem tudom. Simán 5ösök lettek belőlük a vizsgáim, hanem úgy, hogy ha most kéne nekem 0-ról felépítenem az ott tanultakat, az valószínűleg nem menne, és meg kéne néznem egy jegyzetet segítségképpen.

2022. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kvantummechanika a jegyzet alapján érthető? Milyen jegyzetet használtatok? Jövőre felvételiznék de km-től félek. Ezért próbálom valamennyire megérteni de egyelőre teljes káosz.

Milyen területen fogsz dolgozni?

2022. dec. 23. 22:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti fizikusnak, kutatónak tervezek menni.


Jegyzet, mint az órai jegyzetem.


Teljesen feleseleges most ilyeneken aggódnod. Nincs is még meg az adott matematikai tudásod. Nem véletlen nem az első félévben van a tárgy. BME-n a 4-edik félévben van, és mire a hallgató odaér, megvan neki hozzá az alapja, ami segítségével megérti. Ha mindenképp valamiből előre akarsz készülni, akkor integrálás, deriválást gyakorold, meg az alap mechanika feladatokat.

2022. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akarsz valamit előre olvasni, akkor olvasd Feynman modern fizika sorozatát. Nekem is azt adta a témavezetőm, amikor elkezdtem vele kvantumos témában kutatni, úgy hogy még nem tanultam kvantummechanikát.
2022. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!