Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kik a fizikusok? Mit csinálnak?

Kik a fizikusok? Mit csinálnak?

Figyelt kérdés

2021. szept. 28. 16:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Mittomén
2021. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
A világ működéséről tanulnak szinte folyamatosan, és minél többet tudnak, annál több kérdés merül fel bennük a világról.
2021. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Elméleteket gyártanak, és bizonyítanak!
2021. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Vagy fordítva :-)

Előbb bizonyítanak valamilyen fizikai jelenséget, aztán gyártanak hozzá elméletet.

2021. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
A fizikusok azok, akik szellemileg már túlnőttek a társadalmi téveszméken, és ezért az igazság keresésének szentelik az életüket. A fizika tudománya alulról építkezik és a természet legalapvetőbb jelenségeit igyekszik a lehető legpontosabban tisztázni.
2021. szept. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
A fizikusok abból a paradigmából indulnak ki, hogy a világmindenség megismerhető. Elvetik a dogmatikus gondolkodásmódot és kizárt hogy klasszikus értelemben vallásos világképpel rendelkezzenek. Az észlelt jelenségeket igyekszenek a lehető legpontosabban, a matematika nyelvén leírni. Szinte minden új fizikai ismeret hatalmas jelentőséggel bír ami a technikai civilizációnkat illeti, de a modern filozófiai gondolkodás sem létezhet már fizikai alapismeretek nélkül.
2021. szept. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Egy egyetemi szinten képzett fizikus szellemi szempontból transzcendens lénynek számít egy TV sorozatokon, focin, stb. szocializálódott átlagemberhez képest.
2021. szept. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

Mindenféle hétköznapi dolgokat, amit átlagembernek nincs ideje. Például feldob egy tárgyat a magasba és kérdéseket tesz fel.

Miért dobtam fel?

Miért esett le?

Mi lenne, ha... és akkor megszületik a fejében a csattogó-lepke.

2021. okt. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen értelemben #8 apukája is "fizikus" lehetett:


Miért csináltam gyereket?

Miért lett idióta?

Mi lenne ha - időben falhoz csaptam volna?


(Akinek nem inge - ne vegye magára.)

2021. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a legtöbb fizikus minden reggel eljár egy középiskolába dolgozni. Mert hogy fizikatanár. Ezt csinálja leginkább.
2021. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!