Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban az egyetem olyan...

Valóban az egyetem olyan kemény hely lenne?

Figyelt kérdés
Nem is tanulás mennyisége alatt értem a keménységet, mert az valóban nagyságrendekkel több, mint amit gimiben kellett tanulni. Viszont én azt veszem észre, így első félév elteltével, hogy sokkal korrektebbek az oktatók, nem céljuk lehúzni az embert. Tudom, ez nagyban egyetem, szakfüggő is, de azért a tanári szakokról hallottam rémtörténeteket. A gimiben elég sok megaláztatás is ért, mert éppen nem úgy ment az adott humántárgy, mint egy term.tud például. Nekem az az időszak egy pokol volt, jártam is miatta pszichológushoz. Persze, egyetemen biztos lesz egy-két érdekes szitu, de egyelőre azt érzem, hogy itt önmagam lehetek, sikeresebbek a vizsgáim, mint anno az egész érettségi, annak ellenére is, hogy sokszor bizony 6-7 órákat is tanulok. Ti nektek mi az álláspontotok?
2022. dec. 25. 04:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Az első félév a legkönnyebb, utána durvul be
2022. dec. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, mert én még sokaktól azt hallom, hogy az 1. félévet kell "túlélni", utána könnyebb.
2022. dec. 25. 06:55
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Egyetem, kar, szak függő.


Azért úgy általánosan is ki lehet mondani, hogy egy ELTE, BME sokkal nehezebb, mint egy METU vagy Gábor Dénes.


Az első félévet pedig azért kell túlélni, mert ha nem illeszkedsz be, nem veszed fel az főiskola/egyetem fonalát, akkor ki fogsz hullani.

2022. dec. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Max azért könnyebb, mert megszokod, de azért ahhoz is szerintem egy másfél év kell, amíg rutint is kialakítasz. Az anyag csak nehezedik, nem lesz könnyebb, csupán te leszel az, aki alkalmazkodsz.
2022. dec. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Mérnökin az első félév a legkönnyebb ez tény
2022. dec. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel a kijelentéssel azért várj még pár évet.


Egyetem és kar függő is, de az hogy első félévben nem volt köcsög tanárod, nem jelenti azt, hogy nem is lesz.

2022. dec. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5%

Egy matematika és fizika alapszak veszélyes.


Egy szociológia alapszak könnyebb.

Bár, ha valakit igazán érdekel a statisztika, akkor nehezedik.

2022. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

Én úgy gondolom, hogy ez a "g*ci tanár szivat" mentalitás a sikertelen szar emberek mentsvára (meg azoké, akik azt hiszik, hogy értékesebb a diplomájuk, mert a törzsanyag mellé több hülyeséget erőszakolnak rájuk a ketteshez).


Már oktatói oldalról tudok beszélni: nem szivat itt senki senkit, maximum van, aki nem tud tanítani (vagy nem akar). Nagy a nyomás rajtunk, mert a világ nem körülöttetek forog, mi főleg kutatással foglalkozunk, az oktatási tevékenység egy abszolút mellékes, ellenben kötelező dolog ehhez, amit vagy szeret valaki és igényes rá, vagy nem.

2022. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Mit és mennyit tanulsz, hogyan kommunikálsz.
2022. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#7es


Nem olyan vészes a fizika szak.

2022. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!