Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános orvosi szakosok!...

Általános orvosi szakosok! Milyen nehéz a szakot elvégezni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, készülök az emelt érettségikre......Jövő szeptemberben szeretném elkezdeni. Több érdeklődési köröm is van az orvostudományon belül..Pszichiátria, Neurológia, Ortopédia, Bőrgyógyászat, Urológia....


A kérdésem az, hogy tényleg "vért izzadós" szak? Szóval non stop tanulás, 0 social life, és dolgozni sem nagyon lehet mellette? A sok tananyag miatt semmi másra nem jut idő?


Én szeretnék orvosi mellett azért egy héten 1-2 napot dolgozni egyetem mellett. Nem tudom ez mennyire kivitelezhető.... Ugye 7 éves szak, és kicsit erős lenne,ha legjobb esetben is 29 éves koromban válnék csak 'keresővé'. Diploma megszerzése előtt már lehet dolgozni a szakmában? Mondjuk 5.-6. félévben klinikán segédmunka stb.. ilyesmikre gondolok.


A csúszásoktól félek..Azt hallottam, hogy az orvosit max. 14 félév alatt kell elvégezni, különben vissza kell fizetni az összeget. Egyik ismerősöm szerint, ha nem váltok szakot, akkor a meghirdetett 14 államilag finanszírozott félév helyett 21 félévig húzhatom, tehát +50%os túllépés lehet maximum.


Fhuu, olyan sok a kérdésem, de ezek a legfontosabbak. Egy tapasztalt orvosis véleménye sokat jelentene nekem. Esetleg, ha az életvitelét is leírná nekem valaki.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 29. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon
2022. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az életről is le fog vinni
2022. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem 7 éves szak, hanem 6. Utána rezidenskedsz.


Tényleg vért izzadós? Igen. De nem teljesíthetetlen.


Az, hogy mire jut időd mellette, az egyrészt az időbeosztásod minőségén múlik, másrészt a képességeiden.

Tény, hogy ez nagyon nem az a lazázós szak, sok áldozatot kell érte hoznod, és a vizsgaidőszakban nem igen lesz szociális életed. De azért eltúlozni sem kell, pl. a legtöbb orvosis ismerősömnek volt/van kapcsolata, vannak hobbijai (sport stb.), szorgalmi időszakban járnak bulizni.

Ami a munkát illeti… egész hétvégés munkát ne nagyon tervezz orvosi alatt. Már alapjáraton az, hogy tudsz-e dolgozni mellette, nagyon emberfüggő - ismerek olyat, aki egyáltalán nem tud dolgozni mellette (mert minden idejét elveszi a tanulás), mégis csúszott 1-2 évet, és olyat is, aki hetente többször dolgozik/dolgozott pár órát, mégis időben végzett. Sőt olyat is ismerek, aki gyereket szült orvosi alatt, és nem passziváltatott.


Összességében elmondható, hogy ahhoz, hogy mellette legyen életed, ahhoz 1. jó képességekkel kell rendelkezned, tehát relatíve könnyen fogadja be az agyad a tanulnivalót, 2. szívósnak kell lenned testileg és mentálisan is, hogy ne rokkanj bele, 3. nagyon jól kell beosztanod az idődet.

2022. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és úgy tudom, segédápolónak gyakran mennek el orvosisok, kb. 3.-4. évtől (?).
2022. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
14 félév támogatott képzési idő van az orvosin. Ezt 2 félévvel lépheti túl, azon felül fizetni kell. Szóval rosszul vagy informálva.
2022. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor, ha jól értem..6 év a képzési idő, a 7. rezidenskedős évet már nem is kell ide venni....de így is 14 félév az államilag támogatott..és 2-vel túlléphetem. Tehát, akkor 12 félévet kell elvégeznem, és a max. 14+2 támogatott félév, azaz 16. Összegezve probléma nélkül, fizetés nélkül 4 félévet csúszhatok összesen?
2023. jan. 5. 19:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizetés nélkül 2 félévet lehet csúszni.
2023. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt nagyjából a hallgatók hány százalékának sikerül teljesítenie?


Olyan lehetőség van, hogy ha mondjuk valaki csúszik (2 félév helyett mondjuk 4-et), helyette ledolgozza az államnak? Ilyet is hallottam már, érdekel ez mennyire valid információ.

2023. jan. 6. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Dolgozni az elején nem nagyon lehet. Vagyis dolgozhatsz de akkor nem marad baratokra, bulira ido (meg kikapcsolodasra). Nem vert izzados. Nehez azt meg kell hagyni, neha faj a fejem a sok tanulastol de megeri. Megeri mert mindenki korulotted ugyanezt csinalja, aki feletted jar az biztat mert o mar tulelte. Megcsinalhato. Tenylega ez a legnagyobb szo: meg lehet csinalni. Csak kitartonak kell lenni es biznod kell magadban. En nagyon sok idot toltok a csoporttarsaimmal. Igazabol osszenossz azokkal az emberekkel akikkel minden nap joban rosszban talalkozol. Mondhatni a csaladtagjaim.

Az orvosi 6 ev plusz a rezidenskpezes, el lehet vegezni. Csuszni csusznak paran de ha becsuletesen keszulsz akkor az utovaizsgaid valamelyiken at tudsz menni. Nem azt mondom h itt minden elsore at lehet menni, sok dologtol fugg.

Szoval ha nem zavar h ez a szakma kemeny munkat vesz igenybe akkor jelentkezz orvosira. Megegy dolog! Ez a nagy mennyisegu tanulas, ido “raaldozas” nem ideiglenes. Nem annyi h az orvosi nehez es ennyi, a rezidenskepzes is “gyilkos” es utana nagyon sok a munka egesz eleten at. Az orvostudomany anyaga 2 havonta megduplazodik (ennyire nagy a kutatas) folyton egesz eleten at fejlesztened kell majd magad. Ha meg ez is tetszik akkor pont neked valo az orvosi.

Ps: remelem nem voltam tul kemeny, tenyleg nagyon jo az orvosi es mindenki nagyon aranyos, segitokesz. Tanulunk jo sokat de mivel mind egyutt vagyunk ezert a vizsgaidoszakon kivul fel se tunik. :)

2023. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

#9 vagyok megint.

En ugy tudom hogy nem lehet ledolgozni ha tobb mint 2t csuszol. Ha allamilag tamogatotton vagy akkor lejarod a 12 felevet es utana x idod van arra h itt magyarorszagon lesolgozd (ugyanennyi idot). Ha pl nem dolgozod le itthon mert kimesz kulfoldre dolgozni akkor vissza kell fizetned az allamnak x ido mulva meg ugy is ha allamilag tamogatotton voltal. Ha onkoltsegesre csuszol akkor ugy mint a kulfoldi hallgatok ki kell fizetnek minden felevben a tandijat, ebben az esetben pl az utolso ketto felevet mert akkor futnal ki az allamilag famogatott felevekbol. K

Ket “szoro” ev van. 2.(anatomia szigorlat) es 3. ev (itt kb minden😅) kb 1/4 vagy 1/3 szokott csuszni az evfolyambol mire eljutsz 6.ig. Ami azt jelenti h kb minden evfolyam 3/4 vagy 2/3a ugy elvegzi az orvosit hogy egyszer se csuszik

2023. jan. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!