Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erre a Bursa Hungarica ösztönd...

Erre a Bursa Hungarica ösztöndíjra csak hátrányos helyzetűek jelentkezhetnek, mert a pályázati lapon az van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Szociális alapon bírálják el, nem kell hátrányos helyzetűnek lenned. De igazából túl sok igazolás nem is kell hozzá, szóval szerintem mindenképp megéri beadni.
2010. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer célja az esélyteremtés érdekében a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőoktatásban való részvételének támogatása ( [link] )
2010. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Lehet még egyáltalán jelentkezni rá, ha erre a félévre szeretnék kapni?
2010. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A Bursánál már nem kifejezetten az számít hátrányos helyzetnek, mint ami a felsőoktatási felvételinél. Nálunk pl. kevés az egy főre jutó jövedelem, így jogosult vagyok rá.

Konkrétan nem is érdekelte őket a többi igazolás, annyit néztek meg, hogy alatta van-e az egy főre jutó a "limitjüknek". Ilyen, hogy pl. van tartós betegség a családban nem érdekelte őket, még a papírt se akarták elfogadni erről.

2010. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hu, ti talán tudtok válaszolni a kérdésemre, nem írnám ki külön, ha nem gond :) ha már itt vagytok. Mit jelent a pályázati papíron, hogy önfenntartó? és ehhez milyen igazolás kell? Ha szüleim nem tudnak támogatni, és diákhitelből, ill. diákmunkából tartom fenn magam (ösztöndíj még nem tudom, lesz e), akkor én önfenntartónak számítok?
2010. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, azt jelenti az önfenntartás.
2010. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az önnfenntartásról a jegyzőtől kell kérni igazolást, és a szüleidnek kell erről nyilatkoznia előtte.

Igazából én már 4. éve diákhitelből és ösztöndíjakból veszek magamnak mindent, viszont mivel otthon élek, így nem tartanám fair dolognak, ha ezzel odaállnék a szüleim elé... Azért enni ők adnak, használok áramot, vizet, stb., vagyis nem tudnám azt mondani, hogy önfenntartó vagyok. Ha albérletben élnék, és úgy nem tudnának támogatni, akkor persze megtenném.

2010. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ha az állandó lakcímed a szüleidnél van, akkor nem vagy önfenntartó. attól, hogy a valóságban ők nem adnak neked lóvét, az csak a te problémád.
2010. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mennyinek kell lennie a nettő jövedelemnek egy före?
2010. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Teljesen változó. Önkormányzatonként mások a pályázati feltételek. Pl. Újpesten az egy főre jutó jövedelem nem lehet több, mint a mindenkori öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének a kétszerese (ez most 57 000 Ft), és Újpesten pl. minden esetben Apehes jövedelemigazolást kérnek. Ezzel ellenben pl. a 7. kerületben még a 70 000 körüli egy főre jutó jövedelemre is lehetett Bursát kapni.

2010. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!