Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha tavaly 85%-ot értem el...

Ha tavaly 85%-ot értem el angolból érettségim, az emelt majusban mennyire menne?

Figyelt kérdés

Taval 85%(5) lett az középfokú angolom, szerintetek ha most írnék májusban egy emeltet ezzel a szinttel, jól sikerülne? Illetve mennyit kell rátanulni? Nyilván kihasznalnam a 4 honapot.


Illetve sokkal nehezebb?

Meg kb hány %-át teszi ki a jegynek a szóbeli?



2022. dec. 31. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"ezzel a szinttel"

Ez a szint nem az a szint. Ha azóta nem foglalkoztál vele, máris elfelejtettél egy csomó mindent.

2022. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szóbeli az egész egy ötöde. De ha még ennyit se tudsz... Legalább vegyél elő végre legalább három feladatsort és csináld végig!
2022. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én annak idején egy évvel a közép után írtam emeltet. Közben amúgy C1-es nyelvvizsgára készültem, de külön az érettségire azt hiszem egy darab feladatlapot néztem meg. Órákra már nem jártam be, leadtam 12.-re az angolt, de szerintem majdnem minden nap készültem picit, legalább annyit, hogy szövegkiemelővel kihúztam a (felsőfokús) szóbeli témák lényegét. Illetve én akkor is (és most is) mindent angolul olvastam és néztem, úgyhogy folyamatosan használtam a nyelvet, nőtt a szókincsem stb. A közepem 98%-os, az emeltem 88%-os lett végül. A hibáim többsége figyelmetlenségből fakadt, de nem voltam elégedetlen ezzel az eredménnyel. (És pár héttel az emelt előtt a nyelvvizsgám is elsőre sikerült, arra tényleg büszke voltam. :))

Azt tudom tanácsolni, hogy nézz meg korábbi feladatlapokat. Nem tudom, milyen eredmény a célod, mert a 60% meg a 88% is ötös. De ha 60% a cél, akkor azt szerintem nem nehéz rajta elérni. Bár az tény, hogy sokat lehet felejteni ennyi idő alatt, ha nem használja az ember a nyelvet, úgyhogy tényleg ne a tavalyi teljesítményedet vedd alapul.

2022. dec. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem sokkal nehezebb az emelt, nekem legalábbis nem volt az sokkal. Mindkettő 90 fölötti lett. A szobelinel ki lehet fogni bunko vizsgabiztost, nekem azért húzták le a szobelimet mert beszéltem a politikarol is 😭


Csinálj meg pár emelt érettségit és meglatod:)

2023. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

"azért húzták le a szobelimet mert beszéltem a politikarol is"

Nem valószínű.

2023. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

De😅 megállított, hogy ezt jó lenne itt abbahagyni, pedig semmi olyat nem mondtam


Az volt a debate, hogy erveljek a magyar kozoktatas sikeressegerol vagy ellene, és mondtam hogy sokkal jobb lenne ha a politikarol is tanitananak valamit, mert azért tart itt az ország ahol, és mucsarocsogen azt se tudják ki van kormányon😅

2023. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Miért lenne attól sikeresebb a magyar közoktatás, ha a politikáról is tanítanának valamit? (Egyébként tanítanak.) Mi az összefüggés?

Nem tudjuk, hogy mennyire logikusan, igényesen és helyesen fejezted ki mindezt, márpedig a pontokat arra adják.

2023. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Attol, hogy a világ végén ahol normális iskola sincsen azok miatt fagyunk meg most az iskolában és miattuk nincsen sok családnak penze se ételre se a rezsire... ha ott tanitananak azt hogy ki kicsoda mi miert van máris nem tartanánk itt. És ez egy szabad ország szerintem mindenki elmondhatja a véleményét, de nyilván nem így mondtam, de be sem fejezhettem mert a politikarol ne beszéljek már mit képzelek 😃 ettől függetlenül még 94%os lett, szóbeli nélkül 97 volt szóval teljesen mindegy volt, nem azon a 3 pontom múlt az egyetemem
2023. jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

"94%os lett"

Fogalmad sincs arról, mit jelent az a szó, hogy lehúzni.

2023. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
De, mivel az írásbelim jobb lett, ezért hiába mondtam el jól a szóbelin mégis lehúzták. Nyilván egy 97%os irasbelibol nem lesz 70%os szóbeli után 😃
2023. jan. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!