Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most miert akar mindenki...

Most miert akar mindenki elbizonytalanitani?

Figyelt kérdés

Szooval, kezdjük az elején. Apukám orvos, sebész és bőrgyógyász, van egy saját magánrendelője. Anyukám is járt az orvosira de otthagyta es utana ápolónak tanult, dolgozott pár évet abban a szakmában, ott ismerkedtek meg de utána kozmetikusnak tanult és nyitott egy saját kozmetikat. Tehát mindketten eléggé rá vannak állva az emberi arcra. A szüleim elvaltak mikor a húgom megszuletett nem sokkal később de így is tartjuk a kapcsolatot. Mindkettőnek valamilyen berögzödése van, hogy nekünk is orvosnak kell mennünk és az milyen jo lesz, és ezt már gyerekkorunk óta nyomatják belénk. A bátyám most kezdte a 2.évét Pécsen az orvosi egyetemen mert pestre nem vettek fel, plasztikai sebész akár majd lenni. Én most fogok érettségizni, és első helyre az állatorvosi egyetemet írtam be, mert nem igazán szeretem az embereket, és inkább segítenek állatokon, meg vannak is állataink, van 2 lovam is, és jó lenne rajtuk segíteni ha bármi történne, meg úgy amuhy is. Igazából beirtam a sima orvosit is, de csak apa kedvéért egyeltalan nem érdekel az emberi felépítés és nem akarok tizeneveket tanulni, hogy önálló praxisom legyen. Apa meg folyamatosan azzal jön, hogy az állatorvos nem is orvos, és hogy én miért nrm akarok meno plasztikai sebész lenni aki majd atvehetnr tőle a rendelőt. Anyukám szintén, hogy sokkal több pénz van az ember orvoslasban mint az allatban.


Nem értem, hogy miért szolnak ennyire bele, mikor nem azt momdtam hogy én most kukasnak fogok állni amit ennyire le lehetne hurrogni. (Bár igazából azt se, mert nélkülük nem működne a világ) meg hogy valtoztassak sorrendet amíg lehet, és hogy ők nem fognak támogatni ha allatorvosira megyek, de ha ember orvosira akkor igen. Egyszerűen nem ertem😅


Buek mindenkinek amugy



2023. jan. 1. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt csináld amit te szeretnél, magadnak tanulsz nem nekik. Én sem szeretnék olyan munkát végezni ami nem érdekel
2023. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg, hogy nem akarsz a bátyáddal vívni az örökségen, hiszen ő azt tanulja, mint apud, ő az idősebb, egyértelmű, hogy ő fogja átvenni a praxisát.

Azért tanulsz mást, hogy megelőzd a családon belüli konfliktust, ennyi.

2023. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ígérd meg nekik, hogy férjnek mindenképp egy menő plasztikai sebészt keresel majd.
2023. jan. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert csak kerdezd meg anyukadat, o miert nem fejezte be az orvosi egyetemet.
2023. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csináld azt, amit szeretnél.


De mint állatorvostan-hallgató, pár dologra szeretnék reagálni. Amikor jelentkezni kellett, én csakis ezt akartam, mai tapasztalatommal biztos nem ezt választanám.


"...nem igazán szeretem az embereket, és inkább segítenek állatokon..."

Az állatorvosi szakmában is rengeteget kell emberekkel foglalkozni. Az egyetemen leginkább úgy lehet bármit elérni, ha nyomulsz. Ha már dolgozol, akkor a kollégákkal kell együtt dolgozni, aki lehet egy képzett ember, de lehet egy telepen dolgozó ember, aki csak el akarja végezni a munkát, az állatok jóléte kevésbé érdekli, így 1000x is el kell mondani, hogy min kellene változtatni. És ott vannak a gazdik, tulajdonosok.


"...nem érdekel az emberi felépítés..."

Rengetegszer fogsz hallani emberekről szóló infókat is. Plusz még sok-sok élőlényről, amire kevésbé voltál kiváncsi (növények, egysejtűek, ízeltlábúak, stbstb) és nem csak említés szintjén kell majd ezekről tudni, hanem azoknak a felépítéséről.


"...nem akarok tizeneveket tanulni, hogy önálló praxisom legyen..."

Ez is egy olyan hivatás, ahol egy egész életen át tanulsz. Tavaly módosították a praxis nyitás szabályain. Ha jól emlékszem vagy 20 évet dolgozol, hogy saját praxist nyithass, vagy különböző dolgokat kell elvégezned (pl. szakvizsga, de még jó pár lehetőség van). Plusz kredit-rendszer van. Továbbképzésre kell járni, ha szeretnéd meghosszabbítani az engedélyed. Ja és antibiotikumot is csak úgy írhatsz fel, ha (azt hiszem) 5 évente újra oktatásra jársz és leteszed a vizsgát.

2023. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3: ezen jót nevettem köszi 😅😅


Utolso: köszönöm a választ, igen persze azt tudom hogy a "sima", a fog, az állat orvos is örökké tanul és képzi magát, de itt már 5 év után elmehetek dolgozni mondjuk az Üllői loklinikara, és nem leszek még rezidens 6 évekig, persze itt is kell szakvizsgazni hogyha valaki kisallatokkal foglalkozik de azért mégis csak barátságosabb 25 evesen már dolgozni rendesen mint 32 evesen mondani hogy te már szakorvos vagy😅

2023. jan. 1. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csináld azt amit te szeretnél. Én orvosira járok és hát igen ha nagyon nyomnak hátulról el lehet végezni, de ehhez a 6 évhez azért kitartás is kell. És nehéz úgy kitartónak lenni, hogy nem is ebbe a szakmába akartál menni.

Nagyon sajnálom, hogy ennyire erőltetik nálad az orvosit. Nekem a szüleim sose mondták, hogy ide kéne jönnöm (tesóim se orvosira járnak) pedig 4. generációs orvos leszek. Tudom, hogy nehéz de tényleg csináld azt amit te szeretnél. Nálunk vannak olyanok akik csak a szüleik miatt jöttek orvosira és azóta se élvezik. Vannak olyanok akik egy ideig birták aztán besokalltak és ott is hagyták az egyetemet, de ennyi erővel jobb lett volna más szakmára menni.

Én most csak annyit tudnék ajánlani, hogy ülj le mindkét szülőddel és mondd el nekik, hogy miért nem orvosira akarsz menni. Állatorvosin, jogin, mérnökin, vagy akármi mással is meglehet élni és nincs értelme úgy orvosnak menni, hogy nem akarod az egész életedben ezt csinálni.

Remélem sikerül valamit beszélned a szüleiddel és oda fogsz járni ahova te szeretnél. :))

2023. jan. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonoom:)
2023. jan. 2. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!