Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen lehet munkát...

Az egyetemen lehet munkát vállalni még diák vagyok?

Figyelt kérdés
Jelenleg fizika alapszakon vagyok 4. félévet kezdem, és szeretnék valamilyen kutatásban részt venni. Ez lehetséges?

2023. jan. 6. 02:10
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Én alkalmazott matematikusként becsatlakoztam az egyetemen tevékenykedő egyik kutatócsoport munkájába, bár őszintén szólva ezért olyan hatalmas összegeket nem kaptam mert kivétel nélkül az összes egyetem csóró de jól jött a szakdogámhoz és a szakmai tapasztalatomat bővítettem vele (programozás / adatok feldolgozása és vizualizációja / statisztikai többdimenziós autoregressziós modell fejlesztés). Végzősként a kutatócsoportban való tevékenységem mellett elmentem gyakornokoskodni egy multiba heti 20 órában, amiből szintén nem mentem el Dubajba nyaralni havonta de már magasabb összeget fizetett a tapasztalatom pedig nőtt.


Végül diplomázást követően hála a 2 tevékenységnek teljes állásban felvettek Data Scientistnek egy nemzetközi multiba a tapasztalatomhoz képest átlagon felüli bérért, szóval azt kell mondanom hogy minden percét megérte mind a kutatás mind a gyakornokság egyrészt a tapasztalatszerzés másrészt azért mert izgalmas volt harmadrészt hogy a vártnál magasabb bért kaptam frissen diplomázott / pályakezdő létem ellenére is (br 800k alapbér + juttatás)

2023. jan. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
2023. jan. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Én tavaly vegeztem a Fizika alapszakkal. 3adik félévben kerestem meg egy oktatót, hogy helló, kutathatok-e alattad valamit, és adott egy témát, amiből kövi félévben tdk-ztam, majd abból irtam a szakdogamat is, és most mesteren is alatta vagyok. És nagyon sok évfolyamtársam csinálta még hogy már gólyaként, vagy másodév elején elkezdett kutatni. De ezért álltalában nem kapunk pénzt, ha ez motivál, én se kapok, csak ha az adott kutatócsoportnak van olyan pályázata amiből tud fizetni diákot, vagy például Budapesten, ha a kutató wigneres is, akkor el lehet menni gyakornoknak alá.


Nálunk a tanárok kb kapkodnak a jó diákokért, és vizsgák után mindig kérdezik, hogy van-e már témánk, és mennénk e hozzájuk, mivel nekik is megéri ez.

Szóval egyszerűen menj oda egy szimpatikus tanárhoz és mondd neki hogy kutathatsz-e alatta.

2023. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 6. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!