Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetemeken jó a...

Melyik egyetemeken jó a diákélet? Milyen tapasztalaitok vannak? Könnyű a barátkozás?

Figyelt kérdés
Leginkább a vidékiek érdekelnek, de a pestiek is

2021. aug. 20. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ez szerintem eléggé attól függ, hogy te megtalálod-e a saját tarsaságod, hogy állsz hozzá, mennyire szereted a várost és a szakod stb.

Én Szegeden tanulok, és imádom. Bár mivel ugye covid volt, az egyetemi életről nem tudok érdemben mesélni.

2021. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
BME-n viszonylag sok energia van belefektetve a közösségi életbe.
2021. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a PTE-n tanulok, azon belül a BTK-n. Annak tudom ajánlani, aki szereti a bulikat, a koncerteket, a zenélést stb., mert itt gyakorlatilag szinte minden egyetemi rendezvény erről szól, ahogyan tapasztaltam (vagy van a másik véglet, az ilyen értelmiségi tudományos előadások, ami azért nem annyira a szórakozás kategória). Én emiatt nem nagyon élveztem eddig a pécsi egyetemi életet, mert nem vagyok az a nagy bulizós, táncolós, éneklős, zenélős stb. típus, és nekem hiányoztak a változatosabb, sokrétűbb programok. Úgyhogy emiatt nem is nagyon találtam a saját közegemet az egyetemen belül, mert nem éreztem úgy, hogy lennének az érdeklődési körömnek megfelelő programok, közösségek. Lettek barátaim (bár ez sem volt egyszerű, nem voltak túl barátkozós, nyitott szaktársaim és rajtuk kívül másokkal nem is nagyon kerültem kapcsolatba, nem is nagyon találkoztam), de nekem ez az ilyen klasszikus "egyetemista vagyok" feeling eddig kimaradt, úgy érzem.
2021. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miskolci Egyetem.

Mivel az összes épület (kollégiumok is) az egyetemvároson belül van, nem csak a veled egy karon tanulókkal, hanem a többi hallgatóval is találkozol.

Illetve a hagyományőrzés alatt nagyon könnyű barátkozni idősebbekkel is.

2021. aug. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
BME, amennyire tudom szinte az összes karon élénk közösségi élet folyik, ha nem bújsz el a csigaházadba nagyon könnyű barátkozni
2021. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!