Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A közgazdasági alapszakokon...

A közgazdasági alapszakokon ezután is kérik vajon a felsőfokú nyelvvizsgát, vagy a szakmai középfokút?

Figyelt kérdés
Nekem sima általános középfokúm van. Ha nem lesz központilag előírva, az vajon mikor derül ki, hogy melyik egyetem enyhít rajta? Mert én már nem akarok felsőfokút is, a szakmait meg megnéztem, és szinte kínai, hiába van meg az általános középfok, gyakorlatilag egy szót nem tudok, annyira szakmai kifejezések, amit először magyarul is meg kellene tanulni eleve, mert folyamatokba megy bele, így meg nem merek gazdasági szakra jelentkezni, hogy most akkor kérik-e vagy sem. Ezt meg most az egyetem TO-jától kivülállóként kérdezzem meg e-mailben, vagy hogy tudakolhatnám ki? Esetleg valakinek valami infó van? Debreceni és Nyíregyházi Egyetem elsősorban.

2023. jan. 7. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetemtől függ majd, egyesével fognak róla nyilatkozni.
2023. jan. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy gondolom erről csak a hallgarók értesülnek majd, én meg így nem merek látatlanba jelentkezni.
2023. jan. 7. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a hallgatók fognak, minden egyetem ki fogja hirdetni ha aktuális lesz.
2023. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk gazdaságin van konkrétan olyan óra, hogy "szakmai nyelv". 2 féléves, 0 kredites, nem kötelező, de fel lehet venni. Nem tudom hogy a debreceni és a nyíregyházi egyetemen van-e ilyen óra, de érdemes utánanézni. Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem nem feltétlen kéne, hogy ez eltántorítson ettől a szaktól, ha tényleg szeretnél közgazdaságira menni. Sőt, most meg is néztem a debrecenit, ott is elvileg van szakmai nyelv óra, a nyíregyházin pedig nem láttam a tantervben. De amúgy az az óra hasznos lehet, szóval ha még nem is érzed úgy, hogy a szakmai nyelvvizsga menne, az a tanóra segíthet felkészülni.
2023. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!