Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetem első évében már van...

Egyetem első évében már van értelme a szakmai nyelvet tanulni? (Általános felsőfokú nyelvi tudás már megvan.)

Figyelt kérdés

Nyilván a szakmai nyelvhez kell valamennyi szakmai ismeret is.


Viszont szerintetek az járható út, hogy ha már van az adott nyelvből általános nyelvvizsga (felsőfokú) akkor már elsőben szakmai nyelvet tanulni?

És még a második év kezdete előtt levizsgázni.


Egyetemen szeretnék majd második nyelvet is tanulni és okosabb lenne ha úgy kezdeném el, hogy az első már teljesen készen van, csak szinten kell tartani.



BGE-PSZK-ról van szó, vagy akár másik egyetem gazdasági karáról ha oda vesznek fel.



Köszönöm!



2021. dec. 4. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én orvosi szaknyelvet tanultam mikor elkezdtem az egyetemet, így konkrétan a gazdasági szaknyelvről nem tudok nyilatkozni. Az én tapasztalatom az volt, hogy érdemes elkezdeni egyetem után, mivel később, ha akár évekig nem tanulsz nyelvet csak felejtesz és nehezebb lesz újra belerázódni. Magához a szaknyelvhez nem kellett szakmai tudás. Az volt a lényege, hogy tudd a szakmához kapcsolódó szavakat pl. mi megtanultuk a szerveket, számos tünetet, orvos-beteg szituációkat csináltunk.
2021. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tanultam szaknyelvet, nem is ismerem ezt a szakot, amire járnál, de sokszor láttam hirdetéseknél, hogy szaknyelvnél nem kell szakmai tudás ahhoz, hogy megtanuld. Szerintem nem hátrány minél hamarabb megtanulni, majd a szakmai tapasztalat előbb-utóbb kiegészíti, meg ha egyszer megtanultad, könnyebb feleleveníteni. Azért is lenne talán jó minél hamarabb, mert az egyetemek többnyire nehezednek, ahogy halad az ember előre, plusz az ember is azért elfárad az állandó tanulásba, stresszbe, vizsgafelvételbe, stb.. Addig kellene szerintem, amíg van motiváció+lendület erre is. Egyébként meg, évfolyamdogánál, szakdogánál, vagy akár csak beadandónál kifejezetten hasznos lehet, ha jobban érted a külföldi tanulmányokat, mert ismered a szaknyelvet, így jobban tudsz tájékozódni is.
2021. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!