Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy mutassam be az alkotásom?

Hogy mutassam be az alkotásom?

Figyelt kérdés

Olyan feladatot kaptam ,hogy rajzoljak mandalát , és mutassam be a rajzot, mit jelent számomra, miért az adott színeket használtam ,mi a mondanivalója stb. viszont én erre maximum annyit tudnék írni, hogy “A házifeladatot jelentette számomra, és azért használtam sárga színt, mert passzol a barnához”

Nyilván nem ezt várják tőlem, de nem tudom egyáltalán nem körvonalazódik bennem semmilyen szöveg ezzel kapcsolatban..



2023. jan. 11. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a személyiséged, szóval random írom. Piros, sárga, marancs meleg színek. Vágysz a melegre, a nyárra... tüzes motívumok

Kék, zöld, hideg színek: átéled a telet, a kedvenc időszakod.

2023. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy én építeném fel:


1. Mi az a mandala?

2. Miért ezt rajzoltam?

3. Milyen színeket használtam - ehhez színelméleti alapok, melyik szín mit jelent és miért stimmelnek egymáshoz?

4. Összhatás: milyen hatással lehet arra, aki ránéz.

5. Esetleg miért ajánlom másnak is a mandalázást, lezárásképp.


Szóval én kerekebb mondanivalóval készülnék, mint hogy "barna meg sárga, mert szép".


Színelmélet: [link]


A mandala színeinek jelentése és a mandala elmélete: [link]

2023. jan. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A mandalára azt mondják, hogy a személyiséget szimbolizálja.

Nyilván most ráderőltették ezt a dolgot és a tanár elvárásainak "kell" megfelelni, ami nagy baj, és óriási hülyeség. Most azért találj ki valami választ, hogy a tanár boldog legyen, hogy de jó feladatot talált ki? Miközben nálad semmi lelki munka nem történt?

Nem tudom milyen iskolába jársz. De ha erre nem kapsz jegyet, szerintem mondd azt, amit a kérdésben leírtál. A tanárt is észhez kell néha téríteni. Vicc hogy kamu dolgokat várnak el.

2023. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A mandalát úgy alakítod ahogyan te akarod./ Én rengeteget rajzolok, nem csak mandalát./ A mandala kötött formáit bonthatod, nem muszáj kör alakban sem, színeknek van ugyan jelentősége, de a te egyéni -kedvenc-színeid dominálhatnak, ugyan úgy mint a minta amivel a teret kitöltöd. És itt jön képbe amit a #2-es nagyon jól felvázolt. Ha van jó kis beszélőkéd, rengeteg mindent el tudsz róla mondani. :)
2023. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!