Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mi a mátrix dimenziója?

Most mi a mátrix dimenziója?

Figyelt kérdés
PL van egy 3x4-es mátrix és most a sorának vagy oszlopának a számai a dimenziója ?

2023. jan. 12. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
"The matrix has attacked me." - Andrew Tate
2023. jan. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 steven95 ***** válasza:
55%

Így ahogy írod, 3x4-es a dimenziója. Ugyanis a mátrixnak lényegi eleme, hogy 3x4-es. Nem szorozhatod ki, hogy 12 dimenziós mátrix... Valóban, 12 dimenziós, ha a 3x4-es mátrixok VEKTORTERÉT nézzük. De itt most márix.


Sőt: másodrendű mátrix, mert 2 szám írja le. Pl.: Harmadrendűnek mondanánk egy 2x7x3-as mátrixot. A vektor pedig felfogható egy 1xn-es másodrendű, 1x1xn-es harmadrendű... mátrixnak.


A mátrix egy matematikai struktúra, "építmény" , nem mindegy hogy van egy 12 szobás földszinti lakásod, vagy egy 3 emeletes, emeletenként 4 szobás. Meghatározza a lényegét, a műveleteket, tehát sok mindent.


Tehát!

rend: hány szám írja le a dimenzióját

dimenzió: hányszor x hanyas (x hanyas...)

+1, rang: az oszlopvektorok közül kiválasztható lineárisan függetlenek maximális száma ( ez nem függ a kiválasztástól, egyértelmű.

2023. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél! Én eddig a mátrixot vektorrendszerként értelmeztem. “A dimenzió a bázisban lévő vektorok száma” definíció alapján akartam értelmezni a mátrix dimenzióját.
2023. jan. 13. 11:22
 4/6 steven95 ***** válasza:
Ennyire rossz amit irtam? Lepontoztok, de nem írjátok meg mi a helyes?
2023. jan. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megírtam a helyes választ az első válaszomban.
2023. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem hasznos volt a válasz. Hasonlóan van leírva a linalg könyvekbe is csak te emberin nyelven írtad le
2023. jan. 17. 12:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!