Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vagyok elég felkészült a...

Nem vagyok elég felkészült a vizsgára, de már nem tudom leadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fix, hogy nem mennék át. Nem értem az anyagot(óraütközésem volt, így nem jártam be, így nem értem a ppt-ket), a tételek nagyját nem is igazán tudom. Vizsga meg hétfőn lesz...

Fel akartam venni egy másik időpontot, de amikor a meglévőt le akartam adni, nem engedte.

Most mi legyen? Menjek el, amikor szinte biztos a bukás, ha kihúzok valami nehezebbet, vagy hagyjam a francba?


2023. jan. 13. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen tárgy ez? Szóbeliről beszélünk, ugye? Hétfőig még van idő. Gondolod, hogy későbbre megértenéd az anyagot? Vagy át szeretnéd tenni a tárgyat a köv. félévre? Hány vizsgád van még? Lesz még másik vizsgalehetőséged ebben a félévben? A vizsgáztató hogy áll hozzá? stb. stb. Kevés az info.
2023. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyelvtörténettel kapcsolatos tárgy. Szóbeli. Amit nem értek(főképp a példáknak hozott dolgok), azt valószínűleg nem is érteném meg teljesen, de legalább, amit még nem igazán tudok, azt tudnám pótolni, na meg végére érnék a szakirodalmaknak. Még ezen kívül két meghirdetett időpont van a félévben. Ezen kívül még négy vizsgám van.
2023. jan. 13. 14:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mar nem engedi a neptun atirni az idopontot, (mert a hetvege nem szamit bele a harom vagy akarhany napba) akkor szolni kell a tanarnak. Illetve irhatsz most egy emailt a TO-ra, hogy nem tudsz menni a vizsgara, de nem tudtad lemondani. Azt nem tudom, h nalatok, ahol tanulsz, mennyire tamogato a TO. Mert lehet, h semennyire. Viszont ok elvileg ki tudjak venni a nevedet a nevsorbol. Meg hetfon is. Ha van bennuk joszandek. Ha irsz a TO-ra es a Tanarnak is, annak nyoma van akkor is ha nem valaszolnak. Akkor is, ha el se olvassak, a te uzeneted ott lesz. Lehetseges, h automatikusan kapni fogsz egy elegtelent, nem ismerem az egyetemed szabalyzatat. Viszont ha jol ertem, itt arrol van szo, h nem akarod magad egetni a vizsgan. Akkor ezt le kell kommunikalni valahogyan, hogy meg nem ertel odaig az anyagban, h el tudj menni vizsgazni. Ez a vizsgaidopont atiras egy technikai dolog, ami most akadalyoz teged. Ha ugy erzed, hogy sok a vizsga, es kifutsz az idobol, akkor azokkal a targyakkal foglalkozz, amelyekre nem epul ra semmi. Nem tudom, h mi a kulonbseg, h hivatalbol kapsz egy elegtelent, vagy ha megprobalsz levizsgazni, es ugy. De a tanar szemszogebol nezve inkabb keszulj fel a vizsgara, es most probald ot ertesiteni. Lehet, h naiv vagyok, es a te sulid nem ilyen, de nalunk mukodott az emberi hozzaallas az egyetemen.
2023. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!