Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a 6. osztályos...

Mit tegyek, ha a 6. osztályos fiamnak nem megy a matematika?

Figyelt kérdés
Egyébként egy közepes tanuló. De idén négy elégtelen osztályzatot is begyűjtött matekból. Minden nap este kilencig tanulok vele munka után. Mindig remélem, hogy legalább egy kettesre meg tudja írni a dolgozatokat, de még az sem sikerül. El vagyok keseredve. Mit tegyek? Úgy látszik én nem tudom korrepetálni.
2023. jan. 13. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell keresni magántanárt. Nem lesz olcsó, de legalább a gyerek nem bukik meg.


Az is lehet, hogy rosszul tanítod (már nem a tárgyat magyarázod félre, hanem a módszer nem megfelelő). Szokott önállóan feladatot megoldani? Ha igen, rögtön szólsz, hogyha valamit elront? Szokott sikerélménye lenni?


Ezekben szokott a legtöbb hiba lenni. A 6. osztályban már egy kicsit komplexebb dolgokat is tanulnak, mint azelőtt, és valószínű, hogy az alapok nincsenek meg neki stabilan.

2023. jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szokta érteni? Mert diszkalkulia is lehetséges.
2023. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Bereczk Jénos válasza:
67%

Az iskola elvileg azért van, hogy megtanítsa a gyereket valamire, ha az aki tanítja érti a feladatát!!! Én karbantartó voltam iskolánál és egy járvány esetén, matekórára kellett bemennem, két nyolcadik osztályba, ami 60 valahány tanuló, feladtam a kocka felszínét, arra nem számolva, hogy a gyerekek dobókockával sosem játszottak, (talán a "tanárnő sem"!) mint később kiderült, nem tudták, hogy hat oldala van!!! Másnapra azt javasolták, igazi matek tanárok, egyszer-egyezzek velük, a siker ismét elmaradt, az ujjukon számolták a nyolc meg nyolcat, sikertelenül!!!

Megkérdeztem, hova akarnak menni továbbtanulni? Egyetemre, vagy főiskolába!!!! Amikor a 'tanárnő' visszajött felmondott! Érkezett egy másik, (bementem az első órájára 'szakfelügyelőnek'!!) Nem értettem miért, felírta 3x3=, majd a számológépen kiszámolta, hogy 9! Kifelé menet utolért

"csak ellenőriztem!" Mondom rosszul, mert, 11 ! Rám meredve kérdezte:

"TÉNYLEG?" Kitartott két hétig, a suli véget ért!!!!!

Én még helyettesítettem párszor, függetlenül milyen óra lett volna, elmondtam, hogyan kell megnézni a vasúti vagy a busz menetrendet, három év múlva visszajött egy óvónő, megköszönte, mert ennek vette legnagyobb hasznát!!! (SIKER!!!)

Egyetemet végzett matekos megkérdezte: "Tudok köbgyököt vonni?" Persze!!!

Bemegy a könyvesboltba, megveszi az Obádovics matematika kis könyvet, Ön

is tudni fogja!! Javasolnám az anyukának Ő is szerezze be!!!!

2023. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Ez a diszkalkula valami népbetegség mostanában?🤦 Vagy csak ennyire lusta mindenki tanulni
2023. jan. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Sajnos megszokta, hogy mindig együtt tanulunk, ezért egyedül nem tud. Ha meg magától oldja meg a feladatot, akkor ki kell javítani, mert helytelen.

Valószínűleg magán tanár lesz belőle, ha találok egyet, aki vállalja.

2023. jan. 14. 21:19
 6/18 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnia tanulni.

Az, hogy 9-ig ott ülsz vele semmit sem jelent, nem hatékony a segítséged a jelek szerint.

2023. jan. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de erre magamtól is ràjöttem.
2023. jan. 25. 14:19
 8/18 anonim ***** válasza:

Dehogy jöttél rá.

Mondom az, hogy 9-ig ülsz vele != azzal, hogy tanul(sz) is.

2023. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A többi tárgyból is tanulni kell vele. Az, hogy 9-ig tanulunk, nem azt jelenti, hogy csak matekozunk. Ott van a többi tantárgy is. Irodalom, nyelvtan, történelem, természetismeret, angol, német nyelv, stb. Mivel egyedül nem megy neki, kénytelen vagyok leülni vele.
2023. febr. 2. 19:06
 10/18 anonim ***** válasza:
Miért, fogyatékos?
2023. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!