Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sztetek csak az ér valamit...

Sztetek csak az ér valamit akinek dr. van a neve előtt?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy ki mit gondol. Nektek mennyit számít, hogy valakinek dr. van a neve előtt? Ez nem olyan, mintha kicsit felsőbbrendű lenne, mint az akinek nincs? Ez az egész foglalkozásdoktori amúgy egy h.lyeség, csak frusztrációt okoz sokakban. Nekem se sok kedvem van már tanulni, mégis úgy vagyok vele, hogy pár évet még lehet rászánok és elvégzek még egy jogot is, csak az a baj, hogy nagyon sok lemondás kellene, és rengeteg munka hozzá. Csak ugye mégis jó az a dr. a név előtt. Alanyi jogon rengeteg végzett nagyképű lesz tőle. Szerintetek amúgy ez nem megkülönböztetés? Egy mérnök miért nem doktor? Miért van egyáltalán ez a cím? Ez nem csak feszültséget kelt a társadalomban? Kiemel egyes szakokat, és azt a làtszatot kelti, hogy pl. egy államtudományi szak, vagy egy jogász többet ér egy mérnöknél.

2023. jan. 13. 19:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
11. Egy másik topikban azt hazudtad, hogy statisztika PhD-d van.
2023. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk az államtudományi szak foglalkozásdoktorija tényleg kicsit érdekes. Csináltak egy szakot évekkel ezelőtt, amihez társítottak egy ilyen címet is, pedig az tulajdonképpen egy olyan jogász szak, amiből kivonnak minden jogágat, marad a közig, meg pár egyéb tárgy érintőlegesen. Mondjuk valszeg emiatt pont ez a legkönnyebben elvégezhető szak, ami doktorit ad.
2023. jan. 15. 16:06
 23/25 anonim ***** válasza:
22-es: ez tényleg különös!
2023. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem is értem pont emiatt, hogy mire fel van a foglalkozásdoktori, mert szt gondolná az ember, hogy ezt olyanok kapják, akik a foglalkozásukkal emberi életeket tudnak megváltoztatni, megmenteni, társadalmi viszonyokat alakítanak stb, tehát a maguk szakterületének a doktorai, akik átlátják azt az adott területet. Most egy államtudományi az csak egy szelete a jogásznak, akkor miért kapják meg ők is? Egy jogásznak sokkal szélesebb tájékozottsága van, meg többféle jogágat tanul, mint egy államtudományi szakos. Ez olyan, mintha egy orvos laboratóriumi képalkotó is doktorit kapna, pedig ő nem tanulja olyan szinten az anatómiát, biológiát, kémiát stb. mint egy orvos, csak specializálódik egy szűkebb részére ennek a területnek.
2023. jan. 15. 16:16
 25/25 anonim ***** válasza:
Jogász vagyok, nem igénylem, de nincs is bajom azzal, hogy adnak címet, mostanság ügyvédkedek és tényleg komoly felelősséggel jár. De azt utálom hogy ez a bizonyos cím a "dr.", ami úgy hangzik mintha az orvosokkal kívánnánk vetekedni. Az amerikai rendszer szerintem jobb, ott az orvos MD, a jogász JD, a köznyelvben meg mikor azt mondják hogy doctor, mindenki tudja, melyikről van szó (orvos).
2023. jan. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!