Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államtudományi szak levelezőn...

Államtudományi szak levelezőn munka mellett?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire végezhető ez a szak munka mellett? Közig területen dolgozok, most csinálok egy alapszakot, ami jogi képzési terület, ha elvégzem, jelentkeznék államtudományira. Kicsit az is necces, hogy 250 km-re lakom az egyetemtől, nem tudom mennyire hallgatóbarát, meg hogy időzítik a levelezős konzultációk kezdő időpontját meg a vizsgákat. Nyilván konzultációk idején valami panzióban megszállnék. Egyébként muszáj menni mindre, vagy megtalálható minden anyag, és enélkül is tudok készülni?


Pls. ne írjátok, hogy kerüljem el ezt az egyetemet, tisztában vagyok vele, hogy a közig milyen terület, nem itt tervezek én se megöregedni, vannak más opcióim, viszont hobbi szinten is vonz ez a szak, meg azért érdekel is, és valljuk be az a két betű a név előtt jól mutat, jogász szakon viszont kifacsarják teljesen a hallgatót, mire megszerzi.



2023. jan. 14. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te képességeidtől függ, nekem nem menne!!

Én villamosmérnökit kezdtem levelezőin, elengedtem,így átmentem nappalira..(1évig kimentem dolgozni németbe és gyüjötttem pénzt)

2023. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy ott lesz a dr. a neved előtt, de hogy munkát nem kapsz, az biztos. Semmit sem érő szak.Ahhoz pedig elég nehéz, hogy hobbiból tanuljad. Sok sikert.
2023. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nappalin végeztem az NKEn, de úgy tudom, kéthetente vannak pénteken és szombaton az órák levelezőn. Tehát minimum 7 pénteket (mivel 14 hét a félév) ki kell venned. Ha reggel 8kor kezdődik az oktatás, akkor már csütörtök este érdemes lehet feljönni Pestre.


Vizsgákból olyan 6-11 van félévente, ezek is gyakran lesznek hétköznapokon.

Viszont úgy tudom, hogy ha beszámíttatod az alapszakod megfelelő tárgyait, 4 évre csökkenhet a képzési idő.

Annyira nem nehéz amúgy, tanulni kell, de valóban nem egy jogász színvonal.

2023. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Az államtudományok doktora. Vicc, hallod. Én jogász szakon végeztem ugyanúgy, levelezőn, közig munka mellett. Meg lehet csinálni, ráadásul cum laude a minősítésem és a Szegedi Egyetemen, ami kiváló színvonalú (vagy az volt akkor). Nekem megnyílt a világ, nagyon jól kerestem egy idő után. Egy ilyen államtudományi szakkal mi mást tudsz csinálni, mint a közig? Tanítani egyetemen talán, de oda nem a levelezősök közül válogatnak.


Szóval, ha tetszik ha nem, a jogász szak megéri és még ha ki is facsar, piacképes diplomád lesz. Ez az államtudomány szak felejtős. Bár lesz dr a neved előtt, amivel nem vagy beljebb.


Nem érdemes mindíg a könnyebb utat választani.

2023. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként valaki elmagyarázza, hogy ezt a szakot milyen céllal hozták létre? Mi az amit egy jogász nem tud megoldani a közigazgatásban, hogy külön kellett egy kizárólag közigre specializálódó foglalkozásdoktorit kínáló szak is?
2023. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!