Egyetem mellett szakma?

Figyelt kérdés

Gondolkozom, hogy elkezdjek-e valamilyen szakmát, most harmadéves egyetemistaként, hasonló területen. Semmelweisen tanulok jelenleg, eddig dolgoztam, viszont most eljutottam oda, hogy vagy munka mellett, vagy azt kicsit háttérbe szorítva elkezdjek fogtechnikus vagy FOK friss digitális fogászati tervezés szakját.

Fogtechnikus “előnye”, hogy nem mennek el az államis féléveim, viszont nem tudom megéri megcsinálni, csak amiatt mert tetszik. Nem tudom, hogy egyáltalán elhelyezkednék-e a szakmában, mivel nem is tudom hogy milyen kilátások vannak ezzel kapcsolatban.

Itthon félállásban mennyire működhetne a dolog? Nagyon túltelített a szakma?

Minden választ szívesen fogadok



2022. dec. 9. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármilyen szakmát is csinálsz pluszba, mindenképp nyersz; sosem tudhatod, mikor mire lesz szükséged, plusz minden megtanult dolog csak az előnyödre válik az életben, ha nem is munkaként. :)

Szerintem a fogtechnikus nagyon jó szakma egyébként. Sajnos azt nem tudom megmondani, mennyire lenne túltelített, de az biztos, hogy egyik közeli ismerősöm iszonyat jól keres vele, mindig van munkája bőségesen.

2022. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudással én is így vagyok, csak kicsit azért ott van bennem, hogy a képzés ára miatt nem tudom van-e értelme most elkezdeni vagy inkább diploma után. A jelenlegi tanulmányaimban 100%, hogy elfogok helyezkedni és lehet akkor megbánnám, hogy esetleg nem jobb albérletre költöttem ezt a pénzt, abban az időben. Kicsit ebben bizonytalan vagyok, mert alapvetően nem tudom majd főállásomhoz kötni, így ez nem olyan, mint valamiféle posztgraduális képzés. De persze azt sem tudom, hogy később lesz-e idő vagy pénz tanulni.

Félállásként is működhetne a dolog?

2022. dec. 10. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hova valósi vagy, de ahogy néztem a nive oldalán, Budapesten, Hódmezővásárhelyen, és Vasm egyében indul a fogtechinkus képzés állami támogatással, azaz ingyenesen, és ha menet közben meggondolnád magad, nem kell visszafizetni a képzés árát, vagy ha egyetem után folytatnád, és csak egy féléved van meg, később folytathatod ott ahol abbahagytad, akár másik szakképzési centrumban is, mivel elimserik a teljesített tanórákat (tapasztalataim alapján). :)

Egyébként főállásként csinálta ismerősünk. :)

2022. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nekem sajnos azzal az a “baj”, hogy most is tanulok, nappalis vagyok, de vannak óráim amik 18:15kor kezdődnek, így esti tagozaton sem tudnám ezt elkezdeni, max hétvégi képzés jöhetne szóba.

A munka melletti tanulást még egyelőre nem tudom, fogalmam sincs mennyire elfogadott a munkáltató részéről.

2022. dec. 11. 14:01
 5/5 anonim ***** válasza:
A felnőtt képzések általában rugalmasak, mivel minden jelentkezőnek van munkája/családja/másik folyamatban lévő tanulmánya, így a legtöbb helyen elég rugalmasan veszik a jelenlétet. Nekik is érdekük, hogy minél több tanuló csatlakozzon a képzésükhöz, lényeg, hogy a vizsgán átmenjen a tanuló, de abból is van pót lehetőség. :)
2022. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!