Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha írtam egy szakdolgozatot,...

Ha írtam egy szakdolgozatot, akkor annak a szövege az enyém? Felhasználhatom máskor, máshol?

Figyelt kérdés
Írtam egy nagyon jól sikerült szakdolgozatot, és szeretném a szövegének egyes részleteit felhasználni internetes felületen (szakmai blogot írok, és szeretnék egész szakaszokat kiemelni belőle). Megtehetem? Mármint nem az iskola "tulajdona" lett, amit írtam, hanem az enyém maradt, ugye? Felhasználhatom ilyen célra?

2023. jan. 15. 08:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, max a cikkeknél hivatkozd le a saját szakdolgozatodat.
2023. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A szakdolgozat a szerző szellemi tulajdona, s természetesen más publikációkban szabadon és bármilyen terjedelemben idézhet belőle, a forrás megjelölésével.
2023. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!