Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szakdolgozatomhoz felhasználha...

Szakdolgozatomhoz felhasználhatok wikipédiás cikkeket ha feltöltetem a forrást amit a wikipédia szintén tartalmaz? Tehát oda honnét írták ki?

Figyelt kérdés
Kutattam és nem találtam hozzá jobb anyagot, amim meg volt nem írja le olyan jól mint amit ott találtam. Ez felhasznált irodalomnak számít? Nem akarok úgy járni mint Schmitt papa.

2012. ápr. 17. 00:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Most nézem, elírtam: "feltüntetem" akarom mondani, elnézést
2012. ápr. 17. 00:10
 2/6 anonim ***** válasza:
szakdolgozatban wikipédiára nem hivatkozunk, ez alap...
2012. ápr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A wikipédia nem elsődleges forrás, csak akkor, ha a szakdolgozatod a wikipédiáról írod és példának hozod fel.

Az igényes szakdolgozat elsődleges forrásból dolgozik. Ha ez nem oldható meg, akkor is ügyelni kell arra, hogy megbízható forrásból dolgozzunk.

A wikipédián vannak minősítő címkék (megbízható, kidolgozott, stb), de oda is csak forrásmegjelöléssel lehetne írni. Ha ott fel vannak tüntetve a források, akkor menj el legalább odáig, hogy azokat megkeresd. Nálam ugyanis volt olyan, hogy a megjelölt forrásban teljesen mást találtam.

2012. ápr. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A wiki nem releváns egy szakdolgozatnál. Az más kérdés,ohgy ott öszeszedetten megtaláltad ami kell.. ezt max a fogalmazáűsodhoz haasználhatod fel. De mindneképpen keresd meg az elsődleges forrást és lehetőleg abból dolgozz.
2012. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kiss Anna Panna válasza:
100%
Ez így van, ahogy a többiek mondták. Sajnos a Wikipédia nem minősül szakirodalomnak. Én is most írtam és az én konzulensem azt mondta, hogy ott is feltüntetik a forrást, inkább azt jelöljem meg.
2012. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem Wikipédiára akarok hivatkozva, nem van pár szakirodalmi cikk ami ott le van gépelve, pontos forrás megvan az alján. Természetesen azt írnám oda, forrás megjelöléssel. Így felhasználhatom?
2012. ápr. 19. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!