Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Efeb Bér és Tb ügyintéző...

Efeb Bér és Tb ügyintéző képzés csak tanúsítványt ad?

Figyelt kérdés

Na szóval, most elolvastam az új rendszerben hogyan lehet okj vizsgát tenni viszont most már azt vettem észre hogy amelyik szak ( mondjuk itt a bér és tb) adna OKj bizonyítványt az már nem csak érettségit kér az elkezdéshez hanem 3 év szakmai tapasztalatot illetve főiskolát. Most akkor én nem tudok OKJ vizsgát tenni ebből a szakmából ha nem rendelkezek ezekkel a feltételekkel? A tanusítvány meg nem ér semmit sem ha ilyen állásra szeretnék jelentkezni? Most jelenleg amit találtam az az efebnél van, viszont az csak tanusítványt ad a végén, 4 hónap után.Felesleges így vagy 120 ezret kiadni?


Előre is köszönöm a válaszokat aki ebben kicsit profibb :)



2023. jan. 16. 18:41
 1/2 anonim válasza:
Szia. Most láttam csak a kérdést, lehet már nem aktuális. Teljesen felesleges. Én is megszívtam, pont bér és tb-t tanultam náluk, kaptam egy tanúsítványt a végén, amire még nagy betűkkel rá is írták, hogy munkavállaláshoz nem alkalmas. Viszont nem tudok további képzést elvégezni sem, amit te is írtál, hogy szakmai gyakorlat kéne hozzá. úgyhogy kidobott pénz volt.
2023. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a bérügyintéző részt csináltam meg csak egyenlőre anyagi okok miatt tanúsítványosba. A tanúsítvány olyan munkahelyekre való, ahol nem előírás az államilag elismert képesítés megléte (általába ezek a közszférai melók, meg ahol tb-kifizetőhely van). Egyre több képző cég hirdet csak tanúsitványt adó képzési formát is, kb hasonló tananyaggal mint az állami képesítés, vagy a régi okj bér- tb volt. Direkt a megváltozott bemeneti feltételek miatt. Egyébként hivatalosan a bérszámfejtési, munkaügyi feladatokhoz nincs jogszabályilag előírt végzettség, viszont szakmao tudás igazoláshoz meg ez megfelelö
2023. máj. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!