Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is sok, amit egy...

Szerintetek is sok, amit egy 10.es gimnazistának meg kell tanulnia Biológiából?

Figyelt kérdés

2023. jan. 17. 10:04
A kérdező szavazást indított:
Dehogy! Szerintem nagyon kevés. Többet kéne megtanulniuk (sokkal).
Pont elég
Szerintem egy kicsit kevesebbet kéne
Szörnyű. Oltári sok az elvárt. Tizedennyit se kéne
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Mint egy 8-os gyerek apja, aki rendszeresen tanul a gyerekével bioszt (mert rosszul áll) úgy, hogy én se értek hozzá (Google és Wikipedia a mi megmentőnk) azt gondolom, hogy nagyon sok, amit biológiàból tanítanak, de nem túl sok. Szemben például a nagyrészt felesleges kémiával, a biológiai ismeretek tényleg nagyon hasznosak felnőttkorban is. Sajnálom, hogy annak idején nem érdekelt jobban. (Most sem érdekel, de ettől még fontos.)
2023. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk (szerintem) 8.ba még nem húzós nagyon, 9.től volt nekem nagyon durva
2023. jan. 17. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

A biológiát tényleg túlzásba vitték nálunk is különösen a genetikával. Nálam az a fejezet verte ki anno a biztosítékot. Nem értettem, hogy miért kell tudnunk keresztezéses műveleteket végezni.


De egyébként így általánosságba véve is sok amit egy 10-es diáktól elvárnak és én megmondom őszintén, hogy nem járok könnyű szakra az egyetemen, sőt kifejezetten nehéz szakra járok de mégis könnyebbnek érzem mint a 9-12. osztályt.

2023. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem. Nagyon hasznos tárgy lenne
2023. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Alap dolog érteni a saját szetvezeted működését. Az a minimum, amit ott elmondanak és még így is túl sok a dilettáns
2023. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Hát ha azt nézzük, hogy anno ilyen egyetemi oldalakon találtam meg néhány dolgot elmagyarázva. Szerintem nagyon sok és még így is rengeteg fontos dolog kimaradt. A virágok bibéjéröl mindent el tudtam mondani, de összeesik elöttem valaki nem tudtam volna csinálni semmit kb.

Arról nem is beszélve, hogy alapszinten nyilván fontos a biosz: betegségek, egy testnek a felépítése, állatok stb. De nagyon kevesen akartak ebböl továbbmenni a sulinkban és hát én se, ahhoz képest meg nagyon komolyan volt véve.

2023. jan. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

#5 A szervezet működését egyszerű módon is el lehet magyarázni és meg lehet taníttatni.


Nekünk anno Dr.Ormai Sándor kórélettan jegyzetéből kellett tanulni és abból írtunk tz-t.


Ha belenézel ebbe a jegyzetbe ne mondd már nekem, hogy ez normális középiskolában.

2023. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

#7

A nat-ból indultam ki, nem a sznobszopodák fétistémazáróiból. My bad!

2023. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
35%
Nem, inkább kevés.
2023. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!