Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek olyan tantárgy...

Érettségizhetek olyan tantárgyból amit sose tanultam?

Figyelt kérdés

Társadalomismeretekből szeretnék érettségizni, de az én logikám szerint nem érettségizhetek kedvemből bármilyen tárgyból. Idén érettségizek és nagyon ebből szeretnék, ha leteszek ebből valahol egy osztályozóvizsgát, akkor mehetek ebből érettségizni vagy már nem?

Ez lenne az 5. a választott tantárgyam és emeltezni szeretnék belőle.


2023. jan. 18. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így nehéz. Nem tudom, hol lenne lehetőséged osztályozót tenned belőle, de természetesen ez a feltétele.
2023. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, osztályozó vizsga kell érettségi feltételül.
2023. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NTBS ***** válasza:
54%
Szerintem nem.
2023. jan. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van kiskapu:

[link]


Az érettségi bizonyítvány megszerzése utáni, továbbá a középiskolai tanulmányok sikeres befejezését követően, tanulói jogviszonyon kívül tett érettségi vizsgán bármely vizsgatárgyból, az előzetes tanulmányok vizsgálata nélkül - idegen nyelv esetén a magyar köznevelési rendszer középiskoláiban tanított nyelvekből - tehető érettségi vizsga. Ezekben az esetekben az érettségi vizsgára történő jelentkezésnek már nincs tanulmányi követelménye, tehát akár olyan vizsgatárgyból is lehet érettségi vizsgára jelentkezni, amelyiket a vizsgázó középiskolai tanulmányai során egyáltalán nem tanult.

2023. jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Osztályozó vizsgát kell tenned, viszont ha idén nem csak jövőre (2024ben) csinálnád meg mikor már nincs jogviszonyod akkor nem kell, bármiről kedvedre érettségizhetsz
2023. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!