Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek olyan tantárgy...

Érettségizhetek olyan tantárgyból, amit nem tanultam a középiskolámban?

Figyelt kérdés

Ofőmtől azt hallottam, hogy nem... de már hallottam, hogy valaki így érettségizett.

Ti nem tudjátok?


2014. jan. 11. 07:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy csak olyan tantárgyból vizsgázhatsz, amit legalább két éven keresztül tanultál iskolarendszerű képzésen belül.
2014. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az első válasz nem helyes, ez valami népi babona, amit évek óta próbálok irtani.


Viszont én tudom a helyes választ. Csak olyan tárgyból érettségizhetsz a rendes érettségin, aminek a rád vonatkozó tantervi követelményeit osztályzattal teljesítetted. Ezt lehet rendes órára járással vagy osztályozóvizsgával is. Tehát érettségizhetsz, ha annak a tantárgynak az egész anyagából osztályozóvizsgát teszel. Nem két év, hanem amennyi az a tantárgy. Ha most vagy végzős, akkor még az érettségi jelentkezés előtt jelentkezni kell az osztályozóvizsgára, de magát a vizsgát ápr. végéig elég letenni. Tanítják egyáltalán azt a tárgyat az iskolátokban?

2014. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Tehát, ha valaki csak egy évig tanult földrajzot mint pl az én esetemben, akkor is érettségizhetek földrajzból?
2014. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha abban az osztályban a földrajz egy egyéves tantárgy volt az iskola tanterve szerint, akkor igen.
2014. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amíg tanulói jogviszonyod, addig nem érettségizhetsz bármiből.

Ha az iskolában tanítják az adott tárgyat, de te nem tanultad (pl pedagógia és eü szakközépben te eü-s voltál, de ped-ből szeretnél érettségizni, akkor a helyi tanterv alapján előírt követelményekből osztályozóvizsgát kell tenned, ezt követően érettségizhetsz.


Ha már rendelkezel érettségivel, nincs feltétel, bármilyen tárgyból, bármilyen szintű vizsgát tehetsz, abból is, amit középiskolában nem tanultál.

2014. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Énekből, de a sulimban nem volt énekem.
2014. jan. 11. 11:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem ezt kérdeztem, hanem hogy tanítják-e azt a tárgyat az iskolátokban.
2014. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem.
2014. jan. 12. 03:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez bonyolítja a helyzetet, mert az igazgatónak vagy kell hívnia egy tanárt külön pénzért, aki téged levizsgáztat osztályozón meg leérettségiztet, vagy meg kell szerveznie neked egy vendégtanulói jogviszonyt egy másik iskolában, ahol levizsgázhatsz, de ez megnehezíti az érettségi megszervezését is.


Beszélj az igazgatóhelyettessel, aki az érettségit szervezi, minél hamarabb, de ne számíts rá, hogy boldog lesz tőled.

2014. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az nem baj :D
2014. jan. 12. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!