Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárnak jelentkezni így?

Tanárnak jelentkezni így?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy felvennének így?

Tavaly érettségiztem, 18 éves vagyok.

A gyerekkori álmom mindig is az volt, hogy tanár lehessek.

Sajna az érettségire nem igazán erőltettem meg magam, ez meg is látszik a bizonyítványomon és nem is vagyok megelégedve vele, 3-as átlag. ( matekból sajna szóbeliznem kellett).

Jelenleg szakmát tanulok ( szépségipar ), amivel idén májusban végzek is.

Igazából még én sem tudtam, hogy mi szeretnék lenni 14 évesen, ezért jelentkeztem egy szakgimibe.

Úgy voltam vele, hogy idén meg lesz a szakmám, tanulok, utána pedig megpróbálok emeltezni valamelyik humán tantárgyból és azután lehet, hogy jelentkeznék valamilyen tanárképzésre.

Nyilván azzal is tisztában vagyok, hogy milyen manapság a tanárok helyzete, azoban ez nem igazán tántorítana vissza, csak őszintén szólva, nem igazán tudom, hogy hol kezdjem az egészet.

Egész sokat olvastam, illetve tanárok is írták, hogy sajna a tanárképzés sem az igazi manapság. Pl. sokan írták, hogy nagyon sok anyagot kell nekik megtanulni, aminek igazából semmi köze nincs ahhoz, amit ők fognak tanítani. Nyilván jó az, hogyha a tanár tud, de az még jobb lenne, hogyha a saját tantárgyát tudná leginkább.

Azt is olvastam, hogy nem kell sok helyen már nyelvvizsga, illetve emelt érettségi sem.

Magyar-töri szakon gondolkoztam amúgy.

Ezekből 3-asra érettségiztem, az elnök szerint sokkal több van bennem.

Nem tudom igazából, hogy mitévő legyek.

Illetve nem igazán értem ezeket a szakdolgozatokat sem, és önbizalmam sincs nagyon.

Igazából az Eszterházy Egyetemen gondolkoztam, Egerben.

Igazából ennyi lenne, köszönöm szépen a válaszokat!


2023. jan. 19. 21:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
26%

Ha sikerülne is, nem éri meg tanárnak állni, Magyarországon tuti nem.

Az elmúlt fél évben annyi tanár lett munkanélküli, és akinek van munkája az is amennyi fizetést kap.. semmi!

2023. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
18%

Semmi értelme nincs a tanárszaknak, főleg nem egy magyar-töri párosítással amivel esélyed sincs pályát váltani, mert semmi olyan tudásod nem lesz, ami a munkaerőpiavon számítana.


Miből tervezel megélni? Romantikusan hangzik, hogy te szeretsz tanítani, de kőkemény lesz szembesülni azzal, hogy a gyerek/hitel/kocsi/nyaralás/kikapcsolódás/kb semmi nem fér bele csak a vegetálás hónapról hónapra.

2023. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Tanérként végeztem, azt mondanám, hogy a töri-magyar szakpár nem szerencsés.Az egyiket le kellene cserélni idegen nyelvre vagy mondjuk informatikára. Jelenleg az érettségid nagyon gyenge, javítani kellene. 5 év most a tanárképzés. A szakdolgozatról nem kell tudnod most semmit, majd ha elértél a 4. év vége felé az egyetemen. Ha az egri egyetem van hozzád közel, válaszd azt.
2023. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
Egyik szakpár sem szerencsés, kábé mindegyiket otthagyja a legtöbb emner, a kérdés az, hogy mdlyikkel lenne esélyed megélni miután otthagyod.
2023. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, nem nagyon éri meg tanárnak lenni egyáltalán.

Emellett pedig a tanárság egy olyan munka amiről mindenki azt hiszi hogy könnyű, pedig ez korántsem így van. Az egyetemet elvegezni sem könnyű, főleg ha nincs normális alaptudasod sem, de amikor kikerülsz a pályára, na akkor jön csak az igazi neheze. Ha Arra is lusta vagy hogy tanulj akkor a tanárság nem neked való hiszen sokszor van úgy hogy este kilenc-tízig is másnapra kell készülnöd, prezentációt kell gyártanod, szakirodalmat olvasno, +anyagot, feladatokat keresni, aztán pedig ha leadtad ezek az anyagot akkor jöhet a témazáró röpdolgozat gyártás, majd javítás amit egy 30 fős osztálynak kijavítani alaphangon kettő három óra hossza :)


Ezt úgy mondom hogy én már otthagytam a pályát. Nyilván anyagi okokból is de egyáltalán nem lehet kiegyensúlyozott életet élni így.

Nem ajánlom.

2023. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a legreálisabb és legszomorúbb dolgot hagyják ki a leírásokból, mégpedig azt, hogy nem fogsz egy top gimibe kerülni ahol teli leszel értelmes diákokkal. Gondolj bele, hogy a napjaidat olyan diákok oktatasával fogod tölteni, akiknek a 90%-a nem szeretne egyetemre menni és ezért vagy más ok miatt telibe sz*rják a tantárgyadat majd, akkor ott lesznek az osztály bohócai, akiket ilyen helyen nem lehet könnyen nevelni, a szülők azonnal a torkodra ugranak buktatás esetén, a társadalmi megítélésed (pláne most a fideszes uszítás miatt) nagyon alacsony lesz és még sorolhatnám a problémákat.

Egyszerűen sz*r tanárnak lenni és még elhivatottsággal is nehéz ezt az egészet bírni, de ha 500ezer nettót kapnál is egy nagyon nagyon nagyon nehéz szakma lenne, mert lelkileg és szellemileg ez borzalmasan kimerítő.


Egyébként én #5-el nem tudok egyetérteni, hogy hú de sokat kellene készülni. Első év után minden is ki lesz dolgozva, ha meg változik a tanterv akkor a már kidolgozott anyagokat javítgatod csak át. Ami sok idő, az a papírmunka, ide értve a dolgozatok javítását és minden ilyesmit, meg a magánórák, mivel nem lesz elég a tanári fizud, kénytelen leszel dolgozni pluszban:D na és ez már szakmailag izgalmas lesz, de ez kimerítő lesz és ténylegesen igényel felkészülést is.

2023. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekelnének téged ezek a szakok, nem hármasra érettségiztél volna! Először is csinálj meg egy-egy emelt szintű érettségi feladatsort, és ellenőrizd magad, mert annak a színvonalas teljesítése csak a küszöbszint az egyetemi tanulmányokhoz.
2023. jan. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha terveid között szerepel, hogy 5 éven belül örökölsz/kapsz egy lakást, és férjed gazdag lesz, esetleg.


Ha ezeket bem tudod 100 százalékig garantálni, bele se kezdj.

2023. jan. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy ha senki nem lesz tanár akkor így miakugi lesz a jövöben? xd
2023. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Vagy emelik a fizut meg javítanak a körülményeken, vagy lesz a suli egy gyerekmegőrző, ami meg kell, megtanulják magántanárnál. Aki megengedheti magának. Aki meg nem, azt leszarják.
2023. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!