Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak történelmet...

Hogyan tanuljak történelmet effektíven?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, milyen szinten akarod tanulni?

Alapvetően az a tanulási módszer minden tárgyból, hogy elolvasod egyszer az anyagot. Ez arra jó, hogy megértsd nagyjából miről szól, legyen egy rálátásod. Elolvasod még egyszer ,akkor már készítesz jegyzeteket, vázlatot. Töriből különös tekintettel az évszámokra, nevekre, földrajzi helyekre és fogalmakra. A suliban nálunk erőltetik a gondolattérképet is, de nekem soha nem jött be.

Miután ezt megtanultad, elolvasod még egyszer, ekkor már elvileg tudod is.

Egyetemen, amikor sok volt az anyag, és nem volt időm annyit foglalkozni vele, akkor a tankönyvben a margóra készítettem jegyzeteket, a bekezdéseknek nevet adtam, ezek voltak a vázlatpontok.

Ha sok az anyag, mindig hagyj időt ismételni.

2023. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!