Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedvezményes kurzusfelvételkor...

Kedvezményes kurzusfelvételkor érdemes várni a jelentkezéssel addig, míg minden felvett vizsgát teljesítünk?

Figyelt kérdés
Reménykedem hátha van itt pár egyetemista, akiknél szintén játszik ez a rangsoros kurzusfelvétel. Az lenne a kérdés, hogy 23.-án indul és 28.-áig tart ez az időszak, viszont nekem 24.-én lenne egy utolsó 4 kredites vizsgám. Érdemes megvárnom míg beírják a vizsgajegyemet és úgy jelentkezni vagy a neptunban a jegybeírást követően változik a rangsorpontom is automatikusan? Előre is köszi, ha tudsz segíteni.

2023. jan. 22. 13:22
 1/6 anonim válasza:
16%

Nem értem a kérdést.

Általában a tárgyfelvétel vizsgaidőszak után van nem közben, szerintem valamit elnéztél.


Illetve milyen rangsorpontról beszélsz?

Kedvezményes akkor lesz a tárgyfelvételed, ha kitöltöd az OHV kérdőíveket a neptunban. De ez sem azt jelenti, hogy lesz egy pontszámod és akkor az alapján fogod a tárgyakat felvenni.

A kedvezményes tárgyfelvétel azoknak van akik kitöltik az OHV-t és mondjuk nekik 16-18 óra között van, akik meg nem töltötték ki, nekik meg mondjuk 18-20 között lesz a tárgyfelvétel. A tárgyfelvétel viszont kb. egy hétig tart, tehát ha felvettél valamit, azt még tudod módosítani utána napokban, vagy pedig ha szeretnél plusz dolgot és még nem telt be, akkor azt is feltudod venni. Nincs itt semmilyen pontszám ami meghatározná, hogy hányadikként veszed fel a tárgyaidat.

2023. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít. Nyugodtan felveheted már most is.
2023. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyes te nem tudod miről beszélsz, vagy nem SZTE-s vagy. Ne vezesd félre a kérdezőt.

Hasonló helyzetben vagyok én is. Igen, hétfőn kezdődik vagyis holnap. Mivel a rangsoros tárgyfelvételnél csak a pontok számítanak a felvételi sorrend nem, ezért tök 8 mikor veszed fel a héten. Egyébként valamennyire számít. Mert a pontokat a mintatervszerinti haladás tekintetében figyelembe veszik. Én várnék, de nyilván amint beírják a jegyeket a pontszámod változni fog.

2023. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Akkor bocsánat, azt hittem az SZTE-n is úgy van mint nálunk. Én BME-s vagyok.
2023. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk eleve a kedvezményes és a rangsoros két külön dolgot jelent.. és teljesen máshogyan működik. És már vizsgaidőszakban is lehet tárgyakat felvenni.
2023. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót, 2-es és 3-as válaszoló!
2023. jan. 23. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!