Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért felejtek el mindent?

Miért felejtek el mindent?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindennel így van, letanítanak valamit, akkor amikor épp kell, akkor tudom, de ha fél év múlva ránézek már nem értek belőle semmit, nem maradt meg semmi, nem tudom visszaidézni a szöveget, hogy mit tanultam.


Látok sok helyen, hogy szakmai témákban az emberek oldalakat tudnak írni, ha mindenre emlékeznék amit eddig tanultam akkor nekem is menne.

Hogy tanuljam meg, hogy mondjuk 5 vagy akár 10 év múlva is feltudjam idézni a tanultakat, úgy hogy tanulmányaim után már nem használom, nem gyakorlom?


2023. jan. 23. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen kevés az az ember, aki emlékszik mindenre, amit valaha megtanult. Leginkább arra a tudásra emlékszünk, amit folyamatosan használunk.

Illetve, ezt már tapasztalatból mondom, mert már "öreg" vagyok, arra emlékszünk még idősebb korunkban is, amit fiatalon jól megtanultunk. Amit idősebb korban tanulunk, az már nem marad meg olyan tartósan az emlékezetünkben.

Vagyis, fiatalon kell kihasználni a képességeinket, megtanulni, amit csak lehet, mert abból fogunk élni idősebb korunkban!

2023. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!