Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitévő legyek? El fogok...

Mitévő legyek? El fogok mindent felejteni angolból?

Figyelt kérdés

8. osztályig tagozaton tanultam az angolt, kiváló voltam belőle szinte, 9.-től a gimiben biológia tagozatra járok.

Már tavaly is probléma volt, de most 10.-ben egyre jobban érzem, hogy vissza fogok fejlődni angolból.

A helyzet az, hogy ugye már nincs annyi órám angolból, mint általánosban, és az osztály nagy része nagyon rossz angolból, ezért nagyon lassan haladunk. Még most is abból a könyvből tanulunk, mint 9.ben a kezdő angolosok. Ráadásul a tanárunk is lassan tanít. Nem tudom mit csinálhatnék. Arra gondoltam, hogy ketté lehetne szedni az angolos csoportot, de ez rajtam kívül csak 2-3 embernek lenne érdeke. Átmenni másik osztályba nem akarok, mert a biológia és a kémia a mindenem. Ha lehetne olyat, hogy egy másik csoportba rakatnám át magam angolból, az se túl jó, mert az angol tanárom az ofim és nem akarom megbántani. És így szólni sem merek neki, hogy gyorsabban haladjunk már, mert nem akarom, hogy azt gondolja, hogy kritizálom. Magántanárra meg nincs pénzem. Nem tudom mit tehetnék. Nagyon szeretem az angolt, de kezdek egy csomó mindent elfelejteni. 8.ban már megvolt mind a 12 igeidő, itt meg még most is a folyamatos meg az egyszerű jelenen rágódunk... 10.-ben! Segítsetek! :(



2012. okt. 22. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 15-16 évesen már elég idős vagy ahogy, hogy magadat (is) fejleszd. Nekem is 9-10.-ben javult nagyot az angoltudásom, pedig a suliban szinte semmit nem tanultunk.


De én nagyon sokat olvastam a neten (olyan dolgokat, amik érdekeltek, pl a kedvenc együttesemről, focicsapatomról), fórumokba irkáltam angolul, leveleztem/emaileztem külföldiekkel, a filmeket feliratosan néztem, 16 évesen elkezdtem regényeket olvasni angolul. Nagyon sokat fejlődtem így, sokkal többet, mint a suliban (ahol hasonló helyzet volt, mint nálatok - páran voltunk jó angolosok, a többieket nem érdekelte és mindig miattuk maradtunk le.)


20/L

2012. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magántanár.
2012. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A net segítségével valóban tudnád fejleszteni az angol tudásodat... Ha én csak annyit tanultam volna, amit az órákon tanítottak volna, soha nem lett volna meg a felsőfok.
2012. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a Livemocha oldalon is tanulhatnál angolt.

Nem valami magas szintű viszont ismétlésre és szintentartásra remek,ráadásul külföldi levelezőpartnert is találhatsz.


És olvasgass rövidített olvasmányokat.


15/L

2012. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!