Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szakos hallgatók, ez...

Jogász szakos hallgatók, ez tényleg igaz????

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, és érdekel a jog, meg mindig is oda akartam menni. Kérdezgettem felsőbb éves ismerőseimet, akiket tudtam, hogy milyen az egyetem stb, meg facebook csoportokban is érdeklődtem, és most nem tudom eldönteni, hogy ki az aki komolyan válaszolt meg poénkodik, mert vegyes válaszok vannak, meg sokan elpoénkodják.


Nekem azt mondta egy ismerősöm, hogy pl. polgári jogból a teljes PTK-t kivűlről meg kell tanulni mind a több ezer paragrafust, meg minden jogszabályi tárgyból az adott törvényt teljes egészében kivűlről kell tudni. Ezt nem bírom elhinni, szerintem lehetetlen összesen kb 10 ezer szakasznyi jogot kivűlről mondani szó szerint. Vagy tényleg így van? Kicsit ettől megijedtem. Vagy hogy néz ki egy àtlag jogi tárgynak a vizsgája?



2023. jan. 28. 12:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Na jó, de az akkor is túlzás, hogy az EGÉSZ Ptk-t meg Btk-t kívülről kell tudni nem?
2023. febr. 2. 14:20
 12/12 anonim ***** válasza:
Azokat a részeket amiket számon kérnek, nagyon pontosan kell tudni, főleg büntiből. Mint írtam, a Ptk-ból nem kell szóról szóra, de a legtöbb rendelkezés lényegét csak úgy tudod visszaadni, ha megtanulod szinte szó szerint, és a szigorúbb tanárok ezt el is várják. A Btk.-ból meg nyilván nem kell a különös rész minden törvényi tényállása, viszont amik kellenek, azok betűről betűre.
2023. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!