Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megjelölök az egyetemen...

Ha megjelölök az egyetemen egy szakot először államin, másodiknak meg önköltségesen, akkor, ha nem vesznek fel az államira, még van esélyem, hogy felvegyenek az önköltségesre?

Figyelt kérdés
A szakon, amire szeretnék jelentkezni, az előző években 400 körül volt a ponthatár. Nekem 384 pontom van, viszont a nyíltnapon azt mondták, hogy a kötelező emelt szintű érettségi eltörlése miatt bátran meg lehet jelölni már akár 360 ponttal is az állami képzést. Az lenne a kérdésem, hogy hogy történik a ponthatár meghatározása? Mert ha egy időbe történik, úgy értem, hogy egy időpontban felveszik az állami szakra azokat, akik azt első helyen jelölték és én abból kimaradok, és ezzel egy időben felveszik az önköltséges képzésre azokat, akik azt jelölték elsőnek, akkor én abból simán kimaradhatok, mivel nem elsőnek jelöltem be.

2023. jan. 28. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ponthatár meghatározása: mondjuk egy szakra felvehetnek államisra 100 embert. Pontszámok alapján sorbaállítják őket, és a 100. jelentkező pontszáma lesz a ponthatár.

Abban az esetben ha te nem férsz be ebbe a 100-ba, de második helyen megjelölted a költségest, akkor oda fogsz felvételt nyerni, természetesen férőhelyek függvényében. Ez azt jelenti, hogy ha az önköltségesre is felvehetnek 100 főt, de a 100. embernek 385 pontja van, akkor oda sem fognak felvenni. Ha a 100. embernek 380 pontja van, akkor pedig bent vagy.

Tehát, mindig mindenkit oda vesznek fel ahová férőhelyek tekintetében és pontszáma alapján befér. :)

2023. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet jelölni így is úgy is bátran az államit, mivel veszíteni valód nincs vele, max nem vesznek fel, csak költségesre. Meg úgy van valóban, ha nem vesznek fel államira, második helyen önköltségesre felvehetnek, ha oda megvan a pontod, oda kevesebb is elég szokott lenni, bár ehhez tudni kell melyik szak és egyetem, mert valshol nsgy túljelentkezés van önköltségesre is.
2023. jan. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor bátran fogom megjelölni elsőnek az államit. :)
2023. jan. 28. 13:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!