Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha orvosira jársz akkor el...

Ha orvosira jársz akkor el tudod mondani hogy milyen?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz? Mennyire nehéz volt bekerülni? Milyen érettségit kell írni hozzá? Milyen jegyeid voltak suliban? Mennyit kell tanulni? Van e idő szórakozni mellette? Ezek csak pár kérdések amik érdekelnének de bármi jöhet ami eszedbe jut.

2023. jan. 28. 21:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A nehézség relatív . Nincs sok tárgy, amit nehéz lenne felfogni . Inkább ezeknek a mennyiségével van gond . Anatómia , pathológia, gyógyszertan rengeteg . Érteni is kell őket, de sok a magolós részük . Nincs mese, x ideg neve, adott gyógyszercsoportban meg van y hatóanyag.


Nekem nem volt nehéz bekerülni . Sosem voltam kitűnő tanuló , viszont a fő tárgyakat értettem és nem is szenvedtem velük .( kivéve az angolt, nincs nyelvérzékem. ) Rajzolni én sem tudok, infóból is sügér vagyok.( programozó a párom, probléma megoldva :D) Minden érettségim 80-90% között lett, 5ös év végi jegyeim voltak, így összejött +450 pontom elsőre .


Tanulás mennyisége is relatív . Vizsgaidőszakban egy-egy szigorlat előtt napi 11-13 órát is tanultam. Kollokvium előtt így ötödévben viszont elég volt napi 8-10 óra is. Évek alatt az ember kitapasztalja , hogy mennyit kell szánni egy adott tárgyra, sokkal jobban bízik is már magában . Én első két évben sokkal jobban rásztresszeltem a vizsgáimra, anatómia miatt csúsztam is. Azóta pedig minden vizsgám elsőre meglett .

Évközben is változó a tanulás mennyisége , első egy hónap általában lazább . Persze én ilyenkor is már neki állok tanulni. Ha rövid napom van, nincs jobb programom , de főleg hétvégén tudok rendesen tanulni . Akkor simán 8-10 órát , ha nincs programom, szemeszter második felében viszont a tanulás lesz az első .


Van idő mellette kikapcsolódni , én kicsit antiszoc tudok lenni, így itthon sorizok vagy kettesben elmegyek valahova a párommal. Barátaimmal is tudok talizni, néha buliba is elmegyek .( ebből már kiöregedtem szerintem )

2023. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? K**va nehéz, de nem lehetetlen...


(Egy másodéves vizsgaidoszak után kiégett szegedi hallgató)

2023. febr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!